Kaip taisyklingai arti traktoriumi, kuriuo negalima važiuoti: su plūgu, su frezomis, su adapteriu, vaizdo įrašu

Šiuolaikinės mechanizavimo priemonės leidžia arti gana didelius žemės sklypus. Be to, tokie įtaisai yra labai mobilūs, todėl juos galima naudoti tose vietose, kur neįmanoma patekti į traktorius ir kitas dideles žemės ūkio mašinas. Be to, arimas traktoriumi, kuriuo negalima važiuoti, leidžia savarankiškai atlikti darbus, nepriklausomai nuo kitų asmenų.

Tinkamo modelio pasirinkimas

Prieš pirkdami traktorių, kurį galima nuvažiuoti, turite nustatyti, kokiam darbui bus naudojamas agregatas. Paprasčiausi prietaisai yra lengvi (iki 100 kg) ir juose sumontuoti 4–8 AG varikliai. nuo. ir yra su nedideliu darbinių priedų rinkiniu.

Jie leidžia jums atlikti minimalų reikalingą darbų sąrašą:

 • arimas;
 • diskavimas;
 • priekabus;
 • važiuojantys keteros.

Kai kurie prietaisai yra universalūs. Jie leidžia naudoti papildomą įrangą, pavyzdžiui:

 • bulviakasis;
 • sniego valytuvas;
 • variklio siurblys;
 • žoliapjovė.

Maži traktoriai su 4-5 AG varikliu. nuo. ir 0,5–0,6 m darbinio ploto plotis yra tinkamas nedideliam žemės sklypui suarti, kurio plotas neviršija 15–20 ha. Didesniems sklypams reikalinga rimtesnė įranga. Jei sklypo dydis viršija 20 arų, tikslingiau naudoti 7–8 litrų talpos vienetą. nuo. ir darbinis plotis 0,7–0,8 m. Žemės sklypai, kurių plotas iki 1 ha, dirbami varikliais, kurių varikliai yra 9–12 litrų. nuo. o darbinio ploto plotis iki 1 m.

Svarbu! Kuo sunkesnė žemė, tuo galingesnę mašiną reikia naudoti.

Renkantis traktorių, kurio negalima važiuoti, reikia atkreipti dėmesį ne tik į agregato parametrus, bet ir į jo gamintoją. Aukštos kokybės modeliuose yra gerai žinomų gamintojų („Forza“, „Honda“, „Subaru“) varikliai, yra diskinė sankaba ir reduktoriai. Tokie modeliai yra patikimiausi ir, naudojant aukštos kokybės kurą ir alyvą, tarnauja gana ilgai.

Geriau arti: važiuojančiu traktoriumi su plūgu ar kultivatoriumi

Arimas yra paprasčiausias žemės dirbimo veiksmas. Jei plotas nedidelis ir žemė pakankamai laisva, galima naudoti kultivatorių. Šie įtaisai yra lengvesni ir manevringesni nei važiuojantys traktoriai su plūgu, o jų mažiau galingi varikliai sunaudoja mažiau degalų. Jei dirvožemis yra sunkus, arba ariama dirva, negalima apsieiti be traktoriaus. Skirtingai nuo variklinių kultivatorių, šie savaeigiai agregatai gali apdoroti sklypus naudodami priedus: plūgą, diską, frezą.

Motoblokai, kaip taisyklė, yra su guminiais pneumatiniais ratais, todėl juos galima naudoti kaip traktorių, pavyzdžiui, tempiant priekabą.

Ar važiuojantis traktorius gali arti pirmąją žemę

Skirtingai nuo kultivatoriaus, dirbančio tik puriuose dirvožemiuose, traktorius be paleidimo gali būti naudojamas sunkiai dirvai arti, taip pat ir pirmosioms žemėms. Gebėjimas naudoti įvairius priedus leidžia naudoti rotacinį plūgą, kuris geriausiai tinka darbui užleistose vietose.

Kaip taisyklingai arti su traktoriumi su plūgu

Jei leidžia sąlygos, ilgąja aikštelės puse rekomenduojama arti traktoriumi, kuriuo galima važiuoti. Dažnai pirmoji vaga suariama palei įtemptą virvę, kad ji būtų tiesi. Ateityje kiekviena kita vaga suariama taip, kad vienas ratas eitų palei ankstesnės eilės arimo kraštą. Tai lemia tolygų ir tolygų visos teritorijos arimą.

Kaip tinkamai sureguliuoti važiuojamo traktoriaus plūgą arimui

Plūgų reguliavimo procesas susideda iš kelių etapų:

 1. Priklausomai nuo reikalingo arimo gylio, važiuojamasis traktorius pakabinamas virš žemės tame pačiame aukštyje. Norėdami tai padaryti, galite jį vairuoti ant stovo, pagaminto iš lentų ar plytų.
 2. Įrenginyje pritvirtinkite prikabintuvą pagal naudojimo instrukciją. Plūgų dantys turi būti vertikalūs, o lauko lenta turi visą savo ilgį liestis su dirvožemiu.
 3. Jei reikia, sureguliuokite lauko lentos pasvirimo kampą.
 4. Sukurkite vieną ar dvi vagas, priklausomai nuo arimo tipo.

Kai vaga bus paruošta, reikia nustatyti plūgo koto kampą. Kadangi vienas iš ratų eis su ariama vaga, pats traktorius riedės, tačiau stovas turi likti vertikalus. Norėdami sureguliuoti stovo pasvirimo kampą, po kairiuoju traktoriaus kairiuoju ratu reikia pastatyti tokio paties aukščio stovą, koks buvo reguliuojant gylį.

Plūgo stulpas turi būti pastatytas statmenai žemei.

Kuriuos ratus geriau arti traktoriumi, kuriame negalima važiuoti

Daugumoje motoblokų yra guminiai pneumatiniai ratai. Tai leidžia mašinai judėti žeme ir keliais jų nepažeidžiant. Norint normaliai judėti ir net gabenant priekabą su kroviniu, guminių ratų sukibimas su keliu yra pakankamai pakankamas, tačiau arimas siūlo daug rimtesnį pasipriešinimą ariant. Todėl toje vietoje guminiai ratai dažniausiai keičiami grousers - visiškai metaliniais cilindrais su suvirintu silkės kaulu, pagamintu iš metalinių plokščių. Šie įtaisai žymiai padidina važiuojančio traktoriaus svorį, dėl kurio tokie ratai tiesiogine prasme įkanda į žemę.

Praktika rodo, kad kaičių kaip sraigto naudojimas pastebimai pagerina sukibimą su žeme ir padidina traukos jėgą, o guminiai ratai, net ir su dideliu raštu, yra linkę slysti. Tai ypač pastebima ariant sunkią dirvą ar gryną žemę. Kitas pneumatinių guminių ratų naudojimo arimui pavojus yra tas, kad ratlankis gali tiesiog „pasisukti“, o rato kamera taps nebetinkama naudoti.

Kaip sureguliuoti traktoriaus arimo gylį

Arimo gylį galima reguliuoti pakeliant ar nuleidžiant plūgą. Plūgo stulpelyje konstrukcijoje yra kelios skylės, į kurias įstatomas reguliavimo varžtas. Skylės yra skirtingo aukščio. Norint užtikrinti norimą arimo gylį, reguliavimo varžtas perveriamas per norimą skylę ir tvirtinamas veržle.

Kokio greičio reikia laikytis, kai ariama traktoriumi, kuriuo galima važiuoti

Paprastai važiuojančio traktoriaus pavarų dėžė leidžia pakeisti judėjimo greitį. Tai daroma tam, kad įrenginys būtų universalesnis ir galėtų judėti transporto režimu didesniu greičiu. Tačiau ariant, ypač jei darbas atliekamas rankiniu būdu tankiuose ir sunkiuose dirvožemiuose, transportavimo greitis yra per didelis ir nesuteiks jėgos, reikalingos plūgui valdyti norimu gyliu.

Tipinis rankinio arimo greitis yra 5 km / h.Tai leidžia artojui ramiu tempu judėti už važiuojamojo traktoriaus. Tačiau šį greitį galima padvigubinti, jei plūgui tvirtinti naudojate transportavimo ir arimo modulį, o ne traktoriaus rėmą, kurį galima palikti.

Dėmesio! Naudojant šią jungtį žymiai padidėja agregato sklandumas, pagerėja arimo kokybė, mažiau važiuojamas traktorius. Tai sumažina mobilumą ir manevringumą, tačiau dirbant dideliuose plotuose tai nėra reikšminga.

Kaip arti sodą traktoriumi, kuriame negalima važiuoti

Priklausomai nuo metų laiko ir tikslo, yra du būdai, kaip sėjama žemė sode traktoriumi.

 1. Sugadintas... Taikant šį arimo būdą, siūlės pasukamos priešinga kryptimi, palyginti su centrine sklypo ašimi. Darbas prasideda nuo dešiniojo lauko krašto, eikite per jį iki galo, tada varykite įrenginį į kairįjį kraštą ir grįžkite palei jį į pradinį tašką. Tuomet su dešiniuoju ratu į vagą įmontuojamas nuleidžiamas traktorius ir pradedamas arimas antroje eilėje. Ciklai kartojami tol, kol bus suarta paskutinė vaga, kuri turėtų vykti tiksliai išilgai centrinės aikštelės ašies.
 2. Vsval... Suplanavus sklypą šiuo metodu, pradedama arti centrinė vaga išilgai ašies. Tada dešinė kilpa dedama į vagą ir grąžinama į pradinę vietą. Tada ciklas kartojasi. Arimas atliekamas abiem kryptimis nuo centrinės ašies, palaipsniui užpildant visą plotą. Šiuo atveju sluoksniai pasirodo pasukti vienas kito atžvilgiu, palyginti su centrine svetainės ašimi.

Pirmasis metodas dažniausiai naudojamas pavasariniam arimui, jis leidžia tolygiai įterpti trąšas į dirvą, paskleisti ar išbarstyti po paviršių. Ariant antruoju metodu, lieka gilesnių vagų, todėl jos dažnai ariamos prieš žiemą. Tokiu atveju žemė stipriau užšąla, o tai naikina kenkėjus, o sniegas ilgiau išlieka giliose vagose, išlaikydamas dirvožemio drėgmę.

Kaip ariamą traktorių arti gryną dirvą

Mergelių žemės arimas plūgu yra gana rimtas išbandymas tiek važiuojančiam traktoriui, tiek jo savininkui. Sunki įdubusi žemė, susipynusi su žolių šaknimis, sukuria labai didelį pasipriešinimą, dėl kurio dažnai lūžta kablys ir atsiranda kitų nemalonių padarinių. Todėl nekaltas žemes geriau plėtoti sunkiasvore įranga, būtent traktoriumi. Jei svetainė to neleidžia ir vienintelė galimybė yra iškasti žemę traktoriumi, kuriuo važiuojama, geriau pasirinkti šią darbo procedūrą:

 1. Kiek įmanoma išvalykite teritoriją nuo piktžolių, sausos žolės ir nuo visko, kas gali trukdyti traktoriui, kuriame važiuojama.
 2. Eikite per seklų pjaustytuvą, kad sunaikintumėte viršutinį velėnos sluoksnį.
 3. Plūgą nustatykite nedideliu gyliu (apie 5 cm), suartinkite plotą.
 4. Padidinkite arimo gylį. Vėl suartinkite plotą.

Reikėtų pažymėti, kad „mergelės žemės“ sąvoka yra gana savavališka. Paprastai taip vadinamas neapdorotas dirvožemis, tačiau pagal tankį ir sudėtį jis gali smarkiai skirtis. Todėl ne visas nekaltas žemes galima arti plūgu. Kartais šiam tikslui patartina naudoti pjaustytuvus, jei per tą teritoriją einate 3-4 kartus, tada net ir rimtą tankų dirvožemį galima pažodžiui suskaidyti į pūkus.

Vaizdo įrašas, kaip arti traktoriumi su plūgu:

Kaip teisingai arti traktoriumi su pjovimo mašinomis

Atsiradusių traktorių frezų atsiradimas daugeliui sodininkų labai supaprastino žemės dirbimo procedūrą. Vietoj tradicinių darbų, tokių kaip arimas ir akėjimas, atsirado sudėtinga operacija, leidžianti gauti purią dirvos struktūrą, tinkamą sėjai. Tai žymiai sumažino darbo sąnaudas ir sutaupė daug laiko.

Dėmesio! Dirvožemio frezavimo metodo esmė yra specialių metalinių frezų naudojimas kaip darbinis korpusas ir sraigtas. Kiekvieną frezą sudaro keli metaliniai peiliai, pritvirtinti ant traktoriaus ratų sukimosi ašies.

Kaip reguliuoti arimo gylį traktoriumi su pjovimo mašinomis

Didžiausias įdirbimo gylis su traktoriumi be važiuoklės (taip teisingiau vadinti arimo pjaustytuvais procesą) labiausiai priklauso nuo pjoviklio skersmens ir paprastai yra pusė šios vertės. Bandant arti iki didelio gylio, kultivatorius paprasčiausiai iškas. Naudojant atidarytuvą, reikia reguliuoti gylį į dirvą nustatytose ribose.

Svarbu! Jei kultivatorius skęsta net nedideliame gylyje (palaidoja save žemėje), rekomenduojama padidinti pjaunamųjų skaičių.

Kaip iškasti daržovių sodą traktoriumi su pjovimo mašinomis

Standartinis žemės įdirbimo traktorius su traktoriumi paprastai atliekamas dviem etapais.

 1. Nustatykite atidarytuvą į nedidelį gylį. Aikštelė apdorojama visame plote, aplenkiant ją ratu ir palaipsniui judant link centro. Šiuo atveju kultivatorius dirba mažu greičiu arba važiuodamas pirmąja pavara.
 2. Noragėlį nustatykite reikiamu įdirbimo gyliu. Sklypas dirbamas visame plote dideliu greičiu arba 2 greičiais.

Paprastai norint išgręžti anksčiau apdorotą plotą traktoriumi su pakele, pakanka 2 važiavimų.

Įspėjimas! Sunkiam dirvožemiui gali prireikti tarpinio važiavimo, kai atidarytuvas nustatomas perpus reikalingo gylio.

Kaip ariamą gruntą arti traktoriumi su pjaustytuvais

Mergelės dirvos arimas traktoriumi su pjovimo mašinomis atliekamas keliais etapais. Pirmasis važiavimas mažu greičiu ir minimalus pagilinimas pažeidžia velėnos vientisumą, naikindamas stipriausią paviršiaus sluoksnį. Antrą ir paskesnius važiavimus pagilinama, o variklio sūkiai palaipsniui didinami. Iš viso gali prireikti 3–4 procedūrų, tai labai priklauso nuo dirvožemio tankio ir struktūros.

Žemės dirbimas traktoriumi, kuriame nėra važiavimo, vaizdo įraše:

Kaip arti daržovių sodą traktoriumi su priekiniu adapteriu

Priekinio adapterio naudojimas iš tikrųjų paverčiamą traktorių paverčia mini traktoriumi su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Tokie vienetai gali būti naudojami įvairiausioms žemės ūkio operacijoms atlikti, taip pat kroviniams gabenti. Traktorių su priekiniu adapteriu valdyti yra daug lengviau, o dėl papildomo svorio padidėja agregato sukibimas su žeme.

Patogus dizainas leidžia operatoriui nešvaistyti energijos sekant plūgą ir nuolat jį vedant. Traktorius su priekiniu adapteriu gali apimti didelius plotus, tačiau jis nėra toks manevringas kaip įprastas rankinis maitinimo blokas. Todėl riboto ploto sąlygomis tokius vienetus naudoti sunku.

Pati arimo procedūra niekuo nesiskiria nuo įprastos. Daugelyje adapterių yra specialus prikabinimo įtaisas, leidžiantis valdyti plūgo gylį svirtimis. Arėjas gali vairuoti savo mini traktorių tik vienu ratu išilgai griovelio, išlaikydamas greitį ir judėjimą tiesia linija. Pasiekęs aikštelės ribą, operatorius pakels priedą su plūgu į transportavimo padėtį, apsisuks ir vėl nuleis plūgą į darbinę padėtį. Taip palaipsniui apdorojamas visas plotas.

Ar man reikia rudenį daržą arti traktoriumi, kuriame važiuojama

Arimas rudenį yra neprivalomas, tačiau ši procedūra turi daug teigiamų padarinių.

 • Dirvožemio užšalimo gylis didėja, o dirvoje žiemojančios piktžolės ir kenkėjai bei jų lervos žūva.
 • Ariama dirva geriau sulaiko sniegą ir vandenį, ilgiau išlieka drėgna.
 • Patobulinta dirvožemio struktūra, kad pavasarinis arimas būtų greitesnis ir su mažiau darbo.

Be to, rudeninio arimo metu daugelis sodininkų į dirvą įterpia organinių trąšų. Žiemos metu jie iš dalies suirs, o tai padidins dirvožemio derlingumą.

Kodėl nevažiuojamas traktorius arimas: priežastys ir kaip išspręsti problemas

Važiuojamas traktorius turi tam tikrą galią ir yra skirtas dirbti su tam tikro tipo tvirtinimo įtaisais.Bandymai savarankiškai ką nors pakeisti įrenginio konstrukcijoje dažnai sukelia neigiamą rezultatą. Be to, gali būti keletas netinkamo važiuojamo traktoriaus plūgu veikimo priežasčių.

 • Ratai sukasi, plūgas stovi. Tai rodo nepakankamą ratų sukibimą su žeme arba per didelį plūgo gylį. Būtina sumažinti arimo gylį ir pakeisti guminius ratus antgaliais. Papildomą sukibimą su žeme galima užtikrinti padidinus važiuojančio traktoriaus svorį; tam ant ratų arba priekyje pakabinami papildomi svoriai.
 • Plūgas palaidoja save žemėje arba iššoka iš žemės. Labiausiai tikėtina, kad stovo ar lauko lentos pakreipimo kampai yra neteisingai nustatyti. Būtina pasikabinti traktorių plūgu ir atlikti reikiamus nustatymus.
 • Neteisingai pasirinktas arimo greitis. Pasirinkta empiriškai.

Be šių priežasčių, galimi traktoriaus veikimo sutrikimai, jis negali išvystyti reikiamos galios, gali sugesti transmisija ar važiuoklė, rėmas ar kablys gali būti sulenkti.

Išvada

Arimas traktoriumi, kurį galima nuvažiuoti, šiuolaikiniams sodininkams jau seniai tapo įprasta. Šie vienetai žymiai sutaupo laiko ir pastangų bei leidžia daug efektyviau dirbti dirvą. Svarbi tokių prietaisų savybė yra jų universalumas, leidžiantis ne tik arti daržovių sodą traktoriumi, bet ir jį naudoti kitiems ne mažiau svarbiems darbams.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba