Sniego valymo priemonės

Stiprus sniegas sukelia eismo spūstis ir užpildo kiemus bei šaligatvius. Sniego valytuvai jie sugeba greitai išvalyti važiuojamąją dalį ar didelius plotus, o ten, kur negali patekti, būtina rankiniu būdu pašalinti sniegą ir ledą. Šiam darbui atlikti padeda speciali įranga. Mažmeninės prekybos vietose parduodami įvairūs sniego valymo įrankiai, kuriuos, jei pageidaujama, lengva pasidaryti savo rankomis.

Gamykloje pagaminta sniego valytuvo apžvalga

Kaimo vietovėse sniegas valomas rankomis pagamintais jų pačių pagamintais įrankiais. Nė vienam savininkui nebus sunku per valandą sujungti faneros kastuvą ar aliuminio lakštų grandiklį. Miesto gyventojai neturi kur pasigaminti sniego valymo įrangos, todėl žmonės jos eina į parduotuvę.

Labiausiai paplitęs sniego valymo nuo juostų įrankis yra Kastuvas... Toks inventorius pateikiamas labai įvairiai. Kastuvai skiriasi forma, dydžiu, pagaminimo medžiaga. Dažniausias įrankis yra su plastikiniu samteliu. Šie kastuvai yra lengvi, atsparūs korozijai ir nelimpa šlapiu sniegu.

Svarbu! Plastikinio kastuvo svoris svyruoja nuo 2-3 kg. Įrankis yra lengvas, patogus ir nesugeria drėgmės, kaip yra naminių faneros grandiklių atveju.

Našesnis įrankis yra grandiklis. Vienu važiavimu jis valo plačią sniego juostą. Gremžtuko dizainas primena grandiklio / kastuvo mišinį. Kaušo priekį nuo dilimo apsaugo plieninė juosta. Ant darbinio įrankio ašmenų yra standūs šonkauliai, tačiau jie vis tiek atlieka slidžių vaidmenį. Šių bėgikų dėka grandiklis lengvai bėga sniege.

Kitas grandiklio modelis - grandiklis - turi erdvų kibirą. Plastikinis samtelis aukštomis pusėmis valdomas U formos rankena. Norėdami išvalyti trasą vilkdamas tiesiog stumdamas priešais tave. Kaušo viduje surinktas sniegas iškraunamas pasirinktoje vietoje.

Vaizdo įraše parodyta, kaip dirbti su vilkimu:

Parduodant kartais galite rasti gana įdomaus ir neįprasto dizaino sniego valymo įrenginius. Vienas iš tokių įrankių yra stebuklingas kastuvas „Sno Wovel“. Užsienio gamintojų plėtra yra neįprasta, nes ant rankenos yra didelis ratas sniego kastuvas... Įrankis gali veikti kaip rankinis ekskavatorius. Kaušas stumiamas į priekį ilga rankena. Dėl rato jis lengvai juda į priekį, grėbdamas didelę sniego masę. Sniego kastuvas iškraunamas nuspaudus rankeną žemyn. Atliekant šiuos veiksmus, kibiras staigiai pakyla ir toli į priekį meta sniegą.

Svarbu! Gamintojas tiksliai apskaičiavo svirties dydį ir formą, taip pat pateikė rato lanksto mechanizmą. Šis dizainas sumažino nugaros raumenų apkrovą 80%.

Tęsiant pokalbį apie sniego kastuvai, yra dar vienas protingas įrankis, į kurį reikia atkreipti dėmesį. Jo dizaino bruožas yra reguliavimo mechanizmo buvimas ant rankenos. Šarnyro dėka super sniego kastuvo rankenos vidurys gali pasisukti. Asmeniui suteikiama galimybė pasirinkti iš esamų 16 patogiausio instrumento išdėstymo rankose pozicijų. Toks išradimas kainuoja maždaug 80 USD.

Atnaujintas sniego ir ledo šalinimo įrenginys yra dviejų ratų grandiklis. Šį sniego valytuvą galima vadinti rankiniu buldozeriu. Įrankio bruožas yra grandiklis, panašus į traktoriaus kastuvą ir ašmenis.Jis pritvirtintas prie plieninio rėmo. Jei reikia, ašmenų kampą galima reguliuoti, kad sniegas judėtų šonu iki peties. Gremžtukas varomas stumiant operatoriaus judesius per ilgą rankeną.

Gamyboje nustatyta rankinių sniego valymo buldozerių gamyba, tačiau nesunku juos surinkti savarankiškai. Iš didelio skersmens vamzdžio reikia iškirpti tik pusapvalį segmentą. Tai bus sąvartynas. Kad jis nesubraižytų grindinio plokščių, iš apačios varžtais galima prisukti iš storos gumos pagamintą minkštą peilį. Paruoštas kastuvas pritvirtinamas prie kūdikio vežimėlio rato rėmo, sureguliuojama rankena ir paruoštas sniego valytuvas.

Vaizdo įraše rodomas rankinis sniego valytuvas:

Mes jau uždengėme dviratį rankinį ašmenį. Bet gamintojai nesustojo ties pasiektu rezultatu ir sukūrė keturių ratų sniego valytuvo buldozerį. Šios mentės įtaisas skiriasi tik esant papildomam aširačiui. Vadyboje toks buldozeris yra stabilesnis, bet mažiau manevringas. Į kastuvą panašiai įmontuotas pasukamas mechanizmas, leidžiantis nustatyti norimą kampą.

Keturių ratų buldozerio pranašumas yra jo naudojimas sezono metu. Žiemą tai puikus sniego grandiklis. Vasarą ašmenys nuimami, o kėbulą galima pritaikyti prie rėmo. Rezultatas - puikus vežimėlis sunkiems kroviniams gabenti.

Svarbu! Parduotuvėje keturių ratų rankinį buldozerį galima rasti pavadinimu „Snow Bully“. Tai kainuoja apie 300 USD. Naminis panašaus dizaino sniego valytuvas kainuos daug kartų pigiau.

Vaizdo įraše pateikiama keturių ratų sniego valytuvo buldozerio apžvalga:

Sniegu padengiami ne tik keliai ir šaligatviai. Jis kaupiasi dideliuose dangteliuose ant namų stogų. Lavina yra pavojinga žmonėms, praeinantiems šalia pastato. Dideli užstatymai gali deformuoti stogą ir sugadinti stogo dangą. Specialus grandiklis padeda jį pašalinti. Jei galite užlipti ant plokščio stogo ir mesti sniegą įprastu kastuvu, tai su šlaitiniu stogu yra vis sunkiau. Į tai gamintojai atsižvelgė kurdami grandiklį.

Pirma, sniego valytuvas buvo aprūpintas teleskopine rankena. Grandikliu galima pasiekti stogo kraigą stovint ant žemės. Antra, vietoj tradicinio kibiro prie rankenos pritvirtinamas rėmas. Jis gali būti skirtingų formų, tačiau dažniau gaminamas raidės „P“ pavidalu. Prie apatinio rėmo elemento pritvirtinta ilga sintetinio audinio juosta. Kai žmogus stumia grandiklį ant stogo, rėmas nupjauna sniego dangtelį, kuris atsitiktinai nuslysta per audinio juostelę ir nukrenta ant žemės.

Svarbu! Stogų valymo nuo sniego grandiklis yra specifinis įrankis, kurio negalima pritaikyti kitiems darbams.

Sniego kastuvu ir grandikliu neįmanoma pašalinti storo ledo sankaupų. Čia reikalinga rimtesnė priemonė. Amatininkai šiems tikslams pritaikė kirvio ašmenis. Vertikaliai prie jo privirinama rankena iš metalinio vamzdžio. Jie pataikė į storas ataugas plačiu ledlaužiu. Didžioji ledo dalis sutrūkinėja, o likučiai paprasčiausiai nugremžiami, stumiant smulkinimo įrankio ašmenis žemyn.

Gamyklinis įrankis „Sniego ietis“ buvo pagamintas panašiu principu. Čia medinė rankena pritvirtinta prie metalinio pločio ašmenų. Ledlaužio dizainas beveik toks pat, tik parduotuvės versijoje žmogui tai kainuos apie 22 USD.

Naminis rotacinis sniego valytuvas

Iš mechaninių prietaisų, skirtų sniegui valyti savo rankomis, labai populiarus yra sukamasis sniego valytuvas. Jo schema matoma nuotraukoje.

Sniego valytuvo konstrukcija susideda iš rėmo, benzininio variklio, aširačio ir paties rotoriaus mechanizmo.

Mechaninio sniego pūstuvo veikimo principas pagrįstas sniego gaudymu rotoriaus mentėmis. Šiuo atveju jis susimaišo su oru ir išmetamas per šakos žarną į šoną iki 8 m atstumu.

Yra daug gamykloje pagamintos sniego valymo įrangos.Sudėtingesnės ir produktyvesnės priemonės yra brangios. Jei atidžiai išnagrinėsite jų dizainą, beveik bet kokį grandiklį galima pagaminti savarankiškai. Pasirodys, kad sniego valymo įrankis bus ne ką prastesnis nei parduotuvėje, tačiau jis kainuos kelis kartus pigiau.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba