Elektrinis sniego kastuvas

Paprastais kastuvais sniegą išvalyti yra gana sunku. Moteriai, paauglei ar pagyvenusiam žmogui vietovės valymas nuo sniego dulkių kartais virsta tikru sunkiu darbu. Norint palengvinti tokį sunkų darbą, pasitelkiamas elektropatas. sniego valymui... Šis prietaisas net ir didelius baltus „dangtelius“ greitai ir lengvai perkels į saugojimo vietą, kokybiškai išvalydamas plotą. Įvairios konfigūracijos elektrinius įrankius galima įsigyti už labai priimtiną kainą arba pagaminti rankomis. Siūlomame straipsnyje galite rasti naujausią informaciją apie tai, kaip pasirinkti elektropatą ar pasigaminti patiems.

Pagrindiniai elektropato elementai ir veikimo principas

Šiuolaikinis sniego šalinimo elektrinis kastuvas neturi nieko bendro su tradiciniais įrankiais, išskyrus tai, kad šių įrankių forma yra šiek tiek panaši. Kai kurių elektropatų modelių konstrukcija ir techninės charakteristikos gali skirtis, tačiau jų veikimo principas yra panašus:

 • Elektrinis variklis, kurio galia yra nuo 1000 iki 1800 W, varo sraigtą, kuris, sukdamasis, semia sniegą.
 • Veikiamas galingos oro srovės sraigto surinktas sniegas tam tikra kryptimi išskrenda 4-10 m į šoną.
 • Kastuvą valdo ilga gumuota rankena su paleidimo mygtuku. Kai kuriuose modeliuose yra teleskopinės rankenos.
 • Kai kurie elektropatai yra su specialiu šepetėliu, kurį galima sumontuoti vasaros sezonu, norint išvalyti takelius nuo mažų šiukšlių.

Elektrinis kastuvas yra kompaktiškas įrankis, kurio darbinis plotis yra nuo 25 iki 40 cm. Tuo pačiu metu faktinis apdoroto paviršiaus plotis yra šiek tiek mažesnis. Įrankis gali pašalinti tik ką tik iškritusį sniegą, kurio sluoksnis yra iki 40 cm. Įvairių elektrinių kastuvų našumas svyruoja nuo 80 iki 140 kg / min.

Norint valdyti elektrinį kastuvą, reikia prieigos prie tinklo. Pats įrankio laidas yra gana trumpas, todėl norint išvalyti sniegą reikia kaupti ilgintuvą. Verta atkreipti dėmesį į didelį įrankio svorį: vidutiniškai elektrinis kastuvas sveria apie 6 kg. Eksploatacijos metu kastuvo kūnas turi būti laikomas 2-3 cm virš žemės paviršiaus. Tai padės išvengti įrankio pažeidimo, jei netyčia atsitrenktumėte į kliūtį. Norėdami neapkrauti rankų ir nugaros, turėtumėte naudoti modelius su mažais ratais, ant kurių galite palenkti instrumentą ir laisvai judėti. Galite pamatyti kastuvą ir įvertinti jo darbą žiūrėdami vaizdo įrašą:

Priemonės privalumai ir trūkumai

Pagrindinis elektropato privalumas yra tas, kad jis gali žymiai palengvinti žmogaus darbą, greitai išvalydamas teritoriją po kito sniego. Tuo pačiu visiškai nesvarbu, kokį reljefą ši vietovė turi. Tačiau elektrinio kastuvo naudojimą riboja kai kurios sąlygos:

 • su įrankiu galite dirbti ne žemesnėje kaip -25 ° C temperatūroje0NUO;
 • valomos teritorijos plotas neturėtų viršyti 6 m2kadangi elektrinis kastuvas nėra skirtas ilgalaikiam nenutrūkstamam naudojimui;
 • dirbti su įrankiu bus galima tik pasiekiant ilgintuvą;
 • elektrinis kastuvas negali pašalinti šlapio ar supakuoto sniego;
 • darbo metu elektrinis variklis kelia daug triukšmo, o tai darbuotojui sukelia tam tikrų nepatogumų.

Perkant elektrinį kastuvą, būtina atsižvelgti į visas išvardytas savybes, taip pat atkreipti dėmesį į technines įrankio savybes: kuo mažesnė elektros variklio galia, tuo kastuvas yra subtilesnis.Pavyzdžiui, 1000 W įrankis gali perdegti dirbant su supakuotu sniegu, nes daugumoje rankinių sniego pūstuvų modelių nėra apsaugos nuo perkaitimo.

Elektropato kaina priklauso nuo gamintojo galios, įrangos, prekės ženklo. Taigi, rinkoje yra modelių, kurių kaina yra nuo 5 iki 10 tūkstančių rublių.

Svarbu! Elektrinis kastuvas negali būti verta alternatyva savaeigiam sniego valytuvui, nes jo našumas yra daug mažesnis. Tuo pačiu metu elektrinis sniego kastuvas yra mobilesnis, lengvesnis ir kompaktiškas, neužima daug vietos sandėliuojant.

Atrankos taisyklės

Žinoma, pagrindinis elektrinio kastuvo pasirinkimo kriterijus yra jo galia, tačiau medžiaga, iš kurios ji pagaminta, taip pat turi įtakos įrankio naudojimui ir patvarumui. Parduodant galite rasti elektrinius kastuvus su plastikiniu dėklu. Jie yra gana lengvi ir lengvai naudojami. Tuo pačiu metu žemos kokybės plastikas gali būti žymiai pažeistas dirbant esant dideliam šalčiui ar atsitrenkus į kliūtį.

Svarbu! Elektrinio kastuvo su plastikiniu korpusu modeliai yra pigiausi.

Alternatyva plastikui gaminant elektropatus gali būti aliuminis ar net medis. Aliuminio įrankis yra patikimiausias, tačiau jo kaina yra gana didelė. Elektriniai mediniai kastuvai rinkoje yra reti. Juos dažniau meistrai gamina savo dirbtuvėse.

Pirkdami elektrinį kastuvą, turite atkreipti dėmesį ne tik į medžiagą, iš kurios pagamintas korpusas, bet ir į varžto medžiagą:

 • metalinis sraigtas eksploatacijos metu pažeidžia vikšrų, platformų dangą;
 • plastikinis sraigtas dažnai lūžta;
 • varžtas iš minkštos gumos arba silikono yra geriausias elektrinio kastuvo pasirinkimas;
 • plastikinis sraigtas su guminiu pagalvėliu sujungia naudojimo patvarumą ir valymo subtilumą.

Į šias medžiagos ypatybes reikia atsižvelgti ne tik renkantis gamyklos elektropatą, bet ir gaminant gaminį savo rankomis. Toliau galite sužinoti daugiau, kaip pasigaminti elektrinį kastuvą sniegui valyti.

Patikimas pasidaryk pats įrankis

Savo rankomis galite pagaminti aukštos kokybės ir patikimą elektropatą. Tuo pačiu galingesnis variklis ir pritaikytas dizainas padidins našumą ir pagerins sniego šalinimo kokybę.

Norėdami pagaminti elektropatą jums reikės:

 • Elektrinis variklis. Galima naudoti dviejų ar trijų fazių variklį. Žemiau siūlomi brėžiniai skirti trifaziam varikliui, kurio galia yra 2,2 kW.
 • Automobilių skriemulys.
 • 2-4 plieniniai peiliai, 12 * 15 cm dydžio. Rekomenduojama naudoti ne mažesnį kaip 3 mm storio plieną.
 • Plieninis lakštas kastuvo korpusui gaminti.
 • 4 varžtai М10.
 • Kanalizacijos vamzdis ir to paties skersmens kampas mažesnis nei 1200.
 • Plieniniai kampai, 35 cm ilgio, skirti bėgikams gaminti.
 • Vamzdis, kurio skersmuo 20 mm, skirtas valdymo rankenėlės gamybai.
 • Pakuotės jungiklis.

Savo rankomis galite pagaminti elektrinį kastuvą taip:

 • Paspauskite automobilio skriemulį ant variklio veleno.
 • Prie skriemulio suvirinkite metalines mentes.
 • Padarykite metalinį korpusą aplink peilius. Suvirinkite prie jo pleišto formos sniego sukibimą.
 • Pritvirtinkite gautą korpusą prie variklio.
 • Iškirpkite skylę ant ventiliatoriaus korpuso. Jo skersmuo turėtų būti lygus kanalizacijos vamzdžio skersmeniui.
 • Ant medinio kaladėlio iškirpkite to paties skersmens skylę. Įkiškite vamzdį į jį, pritvirtinkite savisriegiais ir pritvirtinkite bloką ant ventiliatoriaus korpuso taip, kad ventiliatoriaus korpuso skylė sutaptų su vamzdžio vieta.
 • Suvirinkite bėgikus ir rankeną, kad valdytumėte elektrinį kastuvą prie kūno.
 • Pritvirtinkite partijos jungiklį ant įrankio rankenos.
Svarbu! Sniego valymo peilių skaičius turi atitikti variklio galią. 2,2 kW galiai pakanka 2 ašmenų.

Pagal analogiją su aukščiau siūloma technologija galima sukurti benzininį sniego pūstuvą.Jei norite, galite šiek tiek modifikuoti dizainą, papildomai įrengti elektropathą su žibintu, ratais ar kitais elementais.

Elektrinis kastuvas gali tapti nepakeičiamu namų padėjėju, jei jis tinkamai parinktas ir kruopščiai valdomas. Ji puikiai susidoros su gaiviu sniegu, švariais kiemo takais, platformomis ir net stogu. Tuo pačiu metu jūs turite reguliariai dirbti su tokiu įrankiu, nes net šiek tiek iškepęs ar ištirpęs sniegas nebebus taikomas elektriniu kastuvu. Daugelis elektropatų modelių yra gana trapūs ir reikalauja subtilaus požiūrio į darbą. Patogiausias ir patikimiausias dizainas gali būti pagamintas savarankiškai. Mes pateikėme visą tam reikalingą informaciją savo straipsnyje.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba