„Stebuklingasis kastuvas“ artojas

Žemės sklypui tvarkyti sodininkai naudoja ne tik traktorių, kuriame važiuojama, bet ir primityvius prietaisus. Anksčiau jie buvo gaminami savarankiškai, tačiau dabar galite rasti gamykloje pagamintų variantų. Vienas iš tokių įrankių yra stebuklingas kastuvas, vadinamas artoju. Išvaizda tai yra dvigubos šakės, kurios suformuoja dirvos purentuvą. Darbo metu žemės sluoksnio pakėlimas artojo kastuvu atsiranda dėl rankos, o ne nugaros pastangų svirties.

Kaip naudotis įrankiu

Kastuvo naudojimo principas yra paprastas. Žemės kasimas vyksta maždaug 10–20 cm atgaliniu žingsniu. Kad būtų aiškiau, žmogus juda į priekį nugara, tempdamas instrumentą už savęs. Sumontavus kastuvą ant žemės, darbinės šakės įspaustos. Norėdami tai padaryti, koja užeikite į specialią stotelę.

Patarimas! Pagyvenusiems ir sergantiems žmonėms patariama nevairuoti darbinių šakių iki galo dirbant kietą dirvą.

Purant dirvą artojo kastuvu, vis tiek galima spausti viršutinį darbinių šakių džemperį. Iš pradžių šis metodas gali atrodyti nepatogus dėl tolimos šio elemento vietos. Be to, nuo įpročio koja prilips prie sustojimo. Tačiau kūrėjas iš pradžių numatė būtent tokį darbo būdą. Laikui bėgant, po kelių treniruočių žmogus supranta, kad tai yra patogiausias ir lengviausias variantas. Galų gale spausti žemę reikia ne dėl kojos pastangų, o dėl kūno svorio. Žmogui reikia tik šiek tiek pajudinti kūną į priekį.

Apdorojus 1–2 hektarus sodo, šis darbo būdas nesukels klubo sąnario skausmo. Įgijus įgūdžių, koja intuityviai juda pro stotelę, kad atsistotų ant darbinio koto šuolio. „Plowman“ turi ir trūkumų, tačiau įrankį vis tiek lengviau naudoti nei paprastą kastuvą.

Svarbu! Kaušėjo arimas stebuklas neatlaisvina nekaltos žemės. Šiems tikslams yra dar viena panašaus dizaino priemonė, tačiau siauresnė ir su retu darbinių dantų išdėstymu.

Vaizdo įraše parodomas kastuvo stebuklo darbas ant tvirto pagrindo:

Mentinis prietaisas Plowman

Prieš svarstydamas piešimo stebuklo įrankis, turite suprasti, kaip tai veikia. Kastuvas susideda iš dviejų šakių. Viena dalis yra nejudanti, o kita - kilnojama. Kai darbinės šakės pakelia dirvožemio sluoksnį, jis praeina per stacionarios dalies dantis ir žemės grumstai sutraiškomi. Taigi, atsipalaidavimas įvyksta 15–20 cm gylyje.

Arėjas gaminamas keletu modifikacijų, skiriasi dydžiu. Tačiau, remiantis apžvalgomis, stebuklingasis kastuvas „Plowman“ yra labiau paklausus, jo rėmo plotis yra 35 cm. Įrankis sveria apie 4,5 kg. Šiuo atveju rėmo ilgis yra 78 cm, o darbinės šakės - 23 cm, kastuvas turi 5 dantis ir paprastai parduodamas be rankenos. Diagrama rodo pagrindinius įrankio mazgus.

Iš brėžinio matyti, kad prietaisas yra stebuklingas kastuvas yra paprastas. Be to, tai nekelia pavojaus sužeistam žmogui dirbant. Darbinė dalis yra platus špagatas. Jie pritvirtinti prie bendro rėmo dviem sustojimais, užtikrinantys elemento mobilumą. Dantys yra privirinti prie stacionaraus rėmo viduje. Priekyje pabrėžiami du elementai. Tai rėmo pratęsimas. Plūgo užpakalinis tiltas yra T raidės formos.

Pats rėmas pagamintas iš tuščiavidurio vamzdžio. Tai užtikrina įrankio lengvumą. Dantys pagaminti iš grūdinto plieno. Norint padaryti stebuklą, kastuvas dedamas ant medinės rankenos.

Gebėjimai stebuklingas kastuvas

Įrankis sukurtas palengvinti rankinį darbą, susijusį su dirvos purenimu.Palyginti su tradicine bajoneto versija, šis įrenginys leidžia per vieną valandą apdoroti apie du šimtus kvadratinių metrų žemės. Tuo pačiu sumažinamos darbo sąnaudos.

Atsižvelgiant į kastuvo dydį, per vieną kartą gaunama sodo lovai paruošta juosta, kurios plotis yra iki 43 cm. Kasant šaknys kyla dantimis piktžolių į paviršių, tačiau nėra suplyšę į gabalus. Tai neleidžia jiems toliau daugintis.

Kodėl artojas yra geresnis už paprastą kastuvą

Pagrindinis artojo pranašumas yra būtinybė naudoti mažiau pastangų. Porą valandų dirbęs su durtuvu kastuvu, žmogus jaučia stiprų nugaros nuovargį, taip pat skausmą klubo sąnaryje. Arėjas atsikrato šios bėdos.

Kalbant apie žemės dirbimą, naudodami bajonetinį kastuvą, turite suskaidyti grumstus ir išlyginti žemę grėbliu. Po artojo pravažiavimo yra lova, paruošta paruošti sodinti. Įrankis netgi gali greitai iškasti nedidelį sodą bulvėms sodinti.

Kitas „Arėjo“ privalumas yra karklas. Nuolatinis durtuvo pjovimo ašmenys ne tik atskiria piktžolių šaknis, bet ir susmulkina sliekus. Puodelis turi siaurus dantis, kurie jokiu būdu negali pakenkti naudingiems žemės gyventojams.

Kodėl artojas yra geriau nei traktorius, kuriuo galima važiuoti

Be abejo, kultivatorius ar traktorius su važiavimu daug kartų pranašesnis už rankinius įrankius. Tačiau čia taip pat galite rasti stebuklingo kastuvo naudą. Pradėkime nuo ekonomijos. Arėjui nereikia papildyti alyvos ir degalų, pirkti remonto reikmenis ir atsargines dalis.

Neįmanoma traktoriumi patekti į sunkiai prieinamas sodo vietas. Be to, įrenginys turi įspūdingą svorį ir turi galimybę atšokti ant kietos žemės dirbant pjaustytuvą. Po kelių valandų tokio darbo žmogus jaučia stiprų nuovargį rankose ir nugaroje.

Arėjo gaminimas savo rankomis

Žinoma, šį įrankį lengviau nusipirkti, bet jei namuose yra metalo ir suvirinimo, tai kodėl gi nepadarius „Arėjo“ patys. Tame nėra nieko sunkaus. Jums tereikia atidžiai perskaityti schemą.

Svarbu! Pagal konstrukciją Plūgas atrodo kaip dar vienas stebuklingas kastuvas - Kurmis. Pagrindinis skirtumas yra dantų ilgis. Arėjui jis yra iki 25 cm, o Kurmiui jie yra ilgesni.

Savarankiško artojo plotis priklauso tik nuo jo norų. Padidėjus šiam rodikliui, darbo procesas pagreitėja, tačiau tuo pačiu pagreitėja nuovargis. Paprastai optimaliausia yra pagaminti įrankį, kurio plotis yra nuo 35 iki 50 cm, bet ne daugiau.

Struktūros surinkimo principas yra toks:

  • Šakių dantims gaminti parenkami grūdinto plieno strypai. Tinka plokšti valcuoti gaminiai, kurių plotis iki 20 mm, arba armatūra. Bajonetų skaičius priklauso nuo rėmo pločio. Jie yra suvirinti, laikantis mažiausiai 100 mm pakopos.
  • Šakutes reikia pagaląsti, kad jos lengvai tilptų į žemę. Norėdami tai padaryti, trintuvas pjauna maždaug 30 kampuapie... Chernozemo pjūvio kampą galima sumažinti iki 15apie, bet tokie bajonetai greičiau išbluks.
  • Tada padarykite atraminę juostą. Čia galite naudoti armatūrą, bet tada kastuvo svoris padidės. Geriau teikti pirmenybę mažiausiai 10 mm kvadratiniam vamzdžiui.
  • Rankenos pagrindas suvirinamas iš 50 mm storio apskrito plieno vamzdžio gabalo.
  • Stabdžių juosta yra sulenkta lanku, pagamintu iš lakštinio plieno, kurio storis ne mažesnis kaip 5 mm. Sulenkimo vieta privirinama prie pjovimo pagrindo, o priešingi du galai tada tvirtinami prie stacionaraus rėmo strypo.

Kai visi elementai bus suvirinti, gausite darbinę judančią kastuvo stebuklo dalį. Tada jums reikia padaryti antrą stacionarią pusę. Jis gaminamas tokiu pačiu būdu, tik dantų nereikia aštrinti. Rėmas išlenktas iš kvadratinio vamzdžio taip, kad priekyje susidarytų dvi stotelės. Kastelio gale suvirinama T formos atrama. Dviejų kastuvo dalių jungtis yra judama. Norėdami tai padaryti, kilpos yra privirintos prie laikiklio strypo ir stacionaraus rėmo, po kurio abu elementai sujungiami varžtu arba segtuku.Darbo pabaiga yra medinės rankenos montavimas.

Atsiliepimai

Užuot apibendrinę, pažvelkime į sodininkų apžvalgas apie kastuvo artojo stebuklą.

Lydia Nikolajevna, pensininkė
Arėjas prieš 2 metus nusipirko kastuvą, kad perdirbtų nedidelį priemiesčio plotą. Pats įrankis, žinoma, neveikia, tačiau iškasti lovas yra daug lengviau nei naudotis bajoneto kastuvu. Nepakanka jėgų perdirbti bulvių plotą, todėl samdau žmogų su motoriniu kultivatoriumi.
Sergejus Stepanovičius, priemiesčio teritorijos savininkas
Arėjas nusipirko stebuklingą kastuvą, kad atlaisvintų vietas, į kurias nevažiuojamas traktorius nevažiuos. Iš esmės priemonė nėra bloga, nors po penkių valandų darbo jautiesi pavargęs. Vienintelis džiaugsmas, kad dabar neskauda nugaros, bet rankos vis tiek pavargsta.
Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba