Stebuklingas sniego kastuvas su sraigtu

Valykite sniegą kaip įprasta kastuvas sunku ir ilgai. Tokį įrankį galima naudoti mažame plote. Didelėms teritorijoms valyti naudojami mechanizuoti sniego valymo įtaisai. Tarkime, jei naudosite kastuvą su sraigtu sniego valymui, tada darbą galima atlikti kelis kartus greičiau ir su mažesnėmis darbo sąnaudomis.

Varžtų kastuvų veislės

Nepaisant daugybės sraigtinių kastuvų įvairovės, šių įrankių konstrukcija ir veikimo principas yra panašus - sraigtas. Tai jis yra atsakingas už sniego gaudymą, šlifavimą ir mėtymą. Jei apsvarstysime šį sniego valymo įrankį, sniego valymo sraigto kastuvas yra:

 • Vienpakopis modelis turi tik vieną sraigtą kaip darbinį mechanizmą su apskritais peiliais, susuktais spirale. Būgno sukimosi metu peiliai užfiksuoja sniegą, jį sumala ir paduoda į ašmenis, kurie stumia sniego masę per išleidimo įvorę.
 • Dviejų pakopų modelis turi panašų įtaisą, tik prieš išmetant sniegą, sniegas praeina pro rotoriaus mechanizmą. Besisukantis sparnelis peiliais praranda masę ir oro srautu išstumia ją per išleidimo įvorę.

Pagal pavaros tipą sraigto kastuvas yra:

 • Rankinio įrankio funkcionalumas primena ašmenų grandiklį, tik jo kūno viduje esantis sniegas šlifuojamas sraigtu. Pavaros čia yra fizinė operatoriaus jėga. Vyras tiesiog stumia kastuvą priešais save.
 • Mechaninį įrankį varo variklis. Be to, tai gali būti elektrinis arba vidaus degimo variklis. Mechaninis kastuvas gali būti be variklio, tačiau jis gali būti naudojamas traktoriaus, kuriame važiuojama, ar mini traktoriaus prikabinimo įtaisas. Tokiu atveju sraigto pavara yra prijungta prie traukos bloko variklio. Sniego, kurį išmeta variklis, diapazonas gali siekti 15 m. Rankiniai įrankiai neturi tokių parametrų. Jis tiesiog nustumia sniegą į šalį. Mechaniniai sraigtiniai kastuvai skiriasi judėjimo tipu:
 • Nesavaeigis įrankis dažniausiai turi slides, o ne ratus. Jis juda nuo stumiamų žmogaus pastangų. Variklis yra atsakingas tik už sraigto sukimąsi.
 • Ant ratų ir vikšrinių vikšrų yra savaeigių įrankių. Tokios mašinos juda pačios, o žmogus valdo tik rankeną.

Nepaisant didelių dizaino skirtumų, bet kurio sraigto kastuvo veikimo principas yra tas pats.

Sniego valytuvui pradėjus judėti, neatsižvelgiant į pavaros tipą, besisukantis sraigtas surenka sniegą ir tada jį per rankovę išmeta į šoną. Metimo atstumas priklauso nuo darbinio mechanizmo greičio. Operatorius reguliuoja metimo kryptį pasukamu skydeliu.

Svarbu! Korpuso kampo keitimas turi įtakos sniego metimo atstumui.

Sraigtinis stebuklingas kastuvas FORTE QI-JY-50

Paprastas kastuvas gali nuvalyti nedidelį sniego plotą, tačiau vis tiek šis procesas yra sunkus. Kaušo užfiksuota masė turi būti pakelta priešais jus, kad būtų išmesta į šoną. Didelis tokio darbo krūvis tenka rankoms ir nugarai. Sukurta rankomis stebuklingas kastuvas yra mechaninis sniego valymo įrankis. Jo konstrukcijos bruožas yra sraigtas, įmontuotas į sąvartyno kaušą.

FORTE QI-JY-50 modelis yra vertas šio įrankio atstovas. Pats peilis pagamintas iš patvaraus plastiko. Fiksavimo plotis - 60 cm, sraigtas pritvirtintas prie ašmenų. Jis pradeda suktis, kai žmogus stumia kastuvą priešais save. Šiuo metu spiralės formos peiliai griebia sniegą ir meta į šoną. Sraigto dėka žmogus mažiau pastangų pastumia kastuvą.Tai sumažina stuburo apkrovą.

Patarimas! Stebuklingas rankinis kastuvas efektyviai pašalina ką tik iškritusį sniegą. Jei jo nėra daug, tada darbas gryname ore taps lengvu apšilimu.

Paprastai galima išskirti du sniego dangos tipus, su kuriais stebuklo kastuvas gali susidoroti:

 • Lauke šerkšna, o žemę dengia purus, iki 15 cm storio sniegas.Nėra geresnio oro darbui su rankiniu įrankiu. Kastuvas lengvai keliaus žemės paviršiumi, o sraigtas sugriebs visą dangos storį. Dirbdami turite rasti teisingą įrankio pasvirimo kampą, palyginti su žeme. Sraigtas neturi liesti žemės, kitaip jis stabdys.
 • Sniego danga buvo sausakimša, o naktį ji užaugo iki 30 cm, kastuvas negali susidoroti su tokiu sluoksniu. Sraigtas tiesiog įstrigs sniege ir nesisuks. Fiziškai perkelti tokį storį gali tik stiprus žmogus. Pagyvenę žmonės ar paaugliai neįvaldys šio darbo.

Tačiau yra išeitis iš pastarosios situacijos. Amatininkai išmoko atnaujinti FORTE QI-JY-50 kastuvą. Tam 15 cm aukštyje prieš sraigtą pritvirtinama papildoma mentė. Kai žmogus pradeda stumti tokį kombinuotą įrankį, priekinis grandiklis nubraukia viršutinį sniego sluoksnį. Stebuklą sekęs kastuvas lengvai užfiksuoja likusį 15 cm storio dangą.

Savarankiškai pagamintas mechaninis sraigto kastuvas

Gamykliniai sniego valytuvai yra gana brangūs, todėl daugelis meistrų patys gamina mechaninius kastuvus. Variklį galima naudoti elektriniu būdu, tačiau yra nepatogumų pritvirtinti prie išleidimo angos. Be to, kabelis nuolat susipainioja po kojomis. Raskite geriausią oru aušinamą benzininį variklį. Puikiai tinka važiuojančio traktoriaus variklis.

Mechaninis kastuvas gaminamas tokia seka:

 • Jums reikia rasti sraigto veleną. Tiks įprastas 20 mm storio metalinis vamzdis. Kraštuose suvirinami kaiščiai, ant kurių montuojami uždaro tipo guoliai Nr. 305. Nedelsdami turite nuspręsti dėl disko tipo. Jei tai diržo pavara, tada skriemulys dedamas ant vienos iš bagažinių. Grandinei perduoti naudokite mopedo ar dviračio žvaigždutę. Vamzdžio centre suvirinamos dvi plieninės plokštės, kurių dydis 12x27 cm. Jie atliks pečių ašmenų vaidmenį. Apvalius peilius galima pjauti iš konvejerio juostų ar automobilių padangų. Jums reikės keturių 28 cm skersmens žiedų. Jie pritvirtinti prie veleno posūkiais link ašmenų.

  Geri žiediniai peiliai gaminami iš plieno. Jei ant jų nukirsite dantytą kraštą, sraigtas lengvai surinks sniegą su ledine pluta.
 • Iš kampų suvirinamas mechaninio kastuvo rėmas. Galite naudoti varžtą. Ant rėmo yra džemperiai, kurie bus naudojami kaip variklio tvirtinimas.
 • Kaušas išlenktas iš 50 cm pločio plieno lakšto. Kadangi peilių skersmuo yra 28 cm, pusapvalio korpuso viduje turėtų būti 30 cm aukštis. Storos faneros šoninės sienos tvirtinamos kniedėmis ar varžtais. Antrasis variantas yra geresnis dėl galimybės prireikus išardyti kibirą. Šoninių sienelių centre išpjautos skylės, o čia guoliai stebulės varžtais. Pjūkleliu iš kibiro viršaus išpjaunama 160 mm skersmens skylė. Jis turėtų būti kūno viduryje, tiesiai virš pečių ašmenų. Prie skylės pritvirtintas cinkuotas šakos vamzdis. Ant jo bus uždėta sniego metimo rankovė.
 • Prieš surinkdami visus mechaninio kastuvo komponentus, turite užbaigti pavarą. Jei ant sraigto veleno uždėta žvaigždutė, tada variklio kardaniniame velipe turi būti panaši dalis. Tas pats daroma skriemulių naudojimo atveju.
 • Kastelio surinkimas prasideda sraigto įrengimu kibiro viduje. Tam velenas su guoliais įkišamas į stebules, pritvirtintas prie šoninių korpuso elementų. Paruoštas kibiras su sraigtu varžtais pritvirtinamas prie rėmo priekio. Ant išleidimo vamzdžio uždedamas cinkuotas arba PVC vamzdis su skydeliu.
 • Variklis ant rėmo yra išdėstytas taip, kad būtų išlaikytas varančiųjų skriemulių ar žvaigždžių išlyginimas. Variklio laikikliai turi būti kilnojami ant rėmo.Tai leis optimaliai įtempti diržą ar grandinę.
 • Važiuoklė gali būti ratai arba slidės. Pirmasis variantas yra pagrįstas naudoti savaeigei transporto priemonei. Tokiu atveju iš variklio reikės dar kartą važiuoti į aširašį. Ant medinių slydimų lengviau uždėti nesavaeigį automobilį. Slides bus lengviau vaikščioti per sniegą ir jie neprapuls per didelę sniego sankaupą.

Sumontavus visus elektrinio kastuvo komponentus, belieka pritvirtinti valdymo rankeną. Jis pagamintas iš 15–20 mm storio vamzdžio. Jie suteikia bet kokią operatoriui patogią formą. Paprastai jis primena „P“ arba „T“ raidę.

Vaizdo įraše rodomas naminis sniego valytuvas:

Mechaninis kastuvo variklis užvedamas patikrinus visus komponentus. Sraigtas turi laisvai suktis rankomis kibiro viduje, o peiliai neturi užstrigti ant jo sienų. Po bandymo patartina pavaros blokus uždengti dangčiu, kad būtų užtikrinta jūsų pačių saugumas.

Sniego valymo greitis sraigtiniu kastuvu yra didelis. Žmogui toks darbas taps naudingesne pramoga gryname ore nei varginanti veikla.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba