Kiek laiko prieš veršiavimąsi karvė pila tešmenį

Karvėms prieš pat veršiavimąsi pilamas tešmuo - tai vienas iš būdingų požymių, leidžiančių kruopščiai pasiruošti veršelio išvaizdai. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti telyčioms. Juos reikia tinkamai prižiūrėti - gerti, maitinti, taip pat masažuoti tešmenį, kad jis pilstytų, pratindamas gyvūną melžti ir išvengdamas pieno sąstingio.

Kas yra pirmojo veršelio tešmuo

Būsimoji pirmosios telyčios pieno liauka dedama embriono stadijoje. Tuo pačiu metu, kai gyvūnas vystosi ir pasiekia brendimą, auga ir tešmens dydis, jame atsiranda alveolių. Ankstyvosiose stadijose pieno liauka padidėja riebaliniu ir jungiamuoju audiniu. Jo struktūroje yra:

 • 4 skiltys su cilindriniais speneliais gale;
 • 3 rūšių audiniai;
 • indai ir kapiliarai;
 • alveolių, cisternų, kanalų ir kanalų.

Iš pradžių tešmens skiltyje yra tik 1 maža ertmė. Šioje būsenoje jis išlieka iki 6 mėnesių amžiaus. Ortakiai išeina iš ertmės. Liaukinis audinys dar nėra išsivystęs.

Pirmas veršelis yra vienerių metų individas. Ji yra nepažįstama veršiavimosi. Jos brendimas įvyksta per 9 mėnesius, pakinta gyvūno hormoninė sistema. Šiuo metu alveolės pradeda augti, kanalų skaičius didėja. Taip pat išsivysto pieno talpyklos ir mažos kanalėlės, per kurias pilant tešmenį į ją patenka pienas. Kiekvienoje liaukos skiltyje yra bakelis.

Pienas gaminamas alveolėse, kurios yra tarsi mažos kraujagyslės. Priekinę ir užpakalinę skiltis skiria pertvara ir vystosi netolygiai. Iki 40% pieno surenkama į rezervuarus ir kanalus.

Viršutinės talpos telpa iki 15 litrų. Pienas kaupiasi tarp melžimų, jį sulaiko kapiliarai, specialūs sfinkteriai ir specialus kanalų išdėstymas.

Teisingai suformuoti pieno liauką ir jos produktyvumą padeda 12–15 minučių atliekamas masažas. Pirmiausia prie to reikia pripratinti telyčias (niekines gyvas karves).

Kai tešmuo pradeda augti pirmojoje telyčioje

Galvijai palikuonių nešioja apie 285 dienas, plius / minus 10 dienų. Pirmojo veršelio telyčios tešmuo padidėja prieš veršiavimąsi, tampa sunkesnis ir didesnis - pilamas. Pakeitimai bus matomi apžiūrint.

4 - 5 nėštumo mėnesį (nėštumas) oksitocinas pradeda skatinti aktyvų alveolių darbą, riebalinio audinio vietą palaipsniui užima liaukinis audinys. Padidėja nervų galūnių ir kraujagyslių skaičius. Pokyčiai tampa labai pastebimi nuo 7-ojo mėnesio, kai tešmuo yra pilnas. Procesas tęsiasi beveik iki veršiavimosi.

Pagal iš spenių bėgančio skysčio spalvą galima spręsti apie tešmens vystymosi stadijas. Ankstyvosiose nėštumo stadijose (nėštumas) atsiranda skaidrus skystis, 4-ąjį mėnesį jis tampa šiaudų geltonos spalvos. Antroji nėštumo pusė būdinga tai, kad sekrecijos ląstelės pradeda veikti aktyviau. Skystis tampa klampus, iki 7-ojo mėnesio, paspaudus spenelį, kartais iš jo gali būti išleista kreminės spalvos paslaptis, kuri vėliau virsta priešpieniu (30 dienų prieš veršiavimąsi).

Karvės požymiai prieš veršiavimąsi prie tešmens

Pastebimi pokyčiai įvyksta likus kelioms dienoms iki pristatymo. Karvės tešmuo prieš veršiavimąsi:

 • pastebimai padidėja ir pilasi;
 • priešpienis išsiskiria iš spenelių.

Telyčia nutraukia melžimą maždaug 7 nėštumo mėnesį. Tai būtina, kad po apsiveršiavimo sustiprėtų laktacijos procesas. Turite atidžiai stebėti pieno liaukos būklę. Tešmuo pradeda pildytis, o pagrindinė užduotis yra užkirsti kelią edemos, uždegimo ar mastito susidarymui.

Svarbu! Tešmuo prieš veršiavimąsi pilamas dėl padidėjusio pieno kiekio ir ankstyvo gimdymo, kurį galima supainioti su edema. Norėdami tai patikrinti, turite paspausti pirštu: jei yra patinimas, liks duobė.

Ši problema gali kilti dėl per didelio sultingo pašaro (siloso) kiekio arba dėl reguliaraus ganymo trūkumo. Būtina atsikratyti edemos. Tam padės lengvas tešmens masažas, kurį reikia atlikti nėštumo metu ir tiesiogiai veršiavimosi dieną. Pirmiausia jie tiesiog glosto gyvūną taip, kad jis prie jo priprastų, o tada kiekvienas tešmens ketvirtis masažuojamas iš apačios į viršų ne ilgiau kaip 5 minutes.

Suaugusios telyčios nebetenka melžimo likus 60 dienų iki gimdymo, o telyčios - kiek anksčiau, 65 - 75 dienomis, net jei pieno kiekis nemažėjo.

Tešmuo užpildomas ir pieno laikotarpiu, kuris pirmųjų veršelių telyčiose trunka apie 100 dienų.

Išvada

Nesunku nustatyti, kiek dienų prieš veršiavimąsi pilamas karvės tešmuo ir kiek laiko jis lieka padidėjęs. Kiek gyvūnas geria, ką valgo ir kaip ganosi nėštumo metu, yra svarbus veiksnys. Masažas turi būti atliekamas ne tik norint pratinti pirmąją telyčią prie melžimo, bet ir siekiant išvengti pieno sąstingio, kuris gali sukelti pieno liaukos uždegimą.

Nėštumo metu telyčios turėtų palaipsniui nutraukti jų melžimą, sumažindamos melžimų skaičių iki nulio ir taip koreguodamos laktacijos procesą (pradėkite karvę).

Kaip teisingai melžti karvę, galite žiūrėti vaizdo įrašą

Komentarai (1)
 1. Aš perskaičiau viską, bet straipsnį parašė visiškai nekompetentingas žmogus. Pirmosios telyčios, telyčios nėra melžiamos iki veršiavimosi. Jie paprasčiausiai neturi pieno. Pienas tik iš karvių

  2020 02 03, 03.03 val
  Helena
Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba