Vitaminai karvėms prieš veršiavimąsi ir po jų

Vidinės galvijų atsargos nėra begalinės, todėl ūkininkas turi kontroliuoti vitaminus karvėms po veršiavimosi ir prieš gimdymą. Medžiagos daro įtaką patelės ir palikuonių sveikatai. Dieta, sudaryta pagal taisykles, prisotins gyvūnus svarbiais komponentais ir išgelbės juos nuo problemų ateityje.

Karvės šėrimo ypatumai prieš veršiavimąsi ir po jo

Nėštumas ir gimdymas yra sunkus laikotarpis, kurio metu gyvūno kūnas išeikvoja didžiulį energijos kiekį. Norėdami gauti sveikų palikuonių ir nepakenkti patelei, turite teisingai sudaryti meniu. Galvijams reikalingos maistinės medžiagos biologiniam aktyvumui palaikyti. Cheminiai procesai organizme vyksta su vitaminais ir mineralais.

Ne visi ingredientai reikalingi karvei prieš ir po veršiavimosi. Kai kuriuos naudingus elementus išskiria virškinimo sistema. Sausuoju laikotarpiu gyvūnas neturi pakankamai maisto atsargų. Problemos dažnai kyla žiemą ir pavasarį dėl saulės trūkumo, šviežios žolės. Norint, kad karvė gautų reikalingų vitaminų, baltymų, riebalų ir mineralų kiekis racione padidėja.

Likus 2 savaitėms iki veršiavimosi, į karvės meniu įvedamas pupelių-javų šienas, sumažinamas koncentratų kiekis. Kad organizme nesikauptų skysčių perteklius, neduokite sultingo maisto. Perteklinė drėgmė gimdymo metu sukelia pavojingas komplikacijas, edemas tešmenyje. Racionaliame meniu yra (procentais):

  • silosas - 60;
  • grubus maistas - 16;
  • koncentruotų veislių - 24.

Nėščia karvė šeriama 3 kartus per dieną tuo pačiu metu. Naudokite aukštos kokybės šieną, sėlenas ir kukurūzų miltus. Aštrus ir supuvęs maistas yra pavojingas sveikatai. Pabarstykite maistą smulkinta kreida ir druska. Prieš kiekvieną valgį duodamas šiltas gėlas vanduo.

Kol vystosi embrionas, būtina patelę aprūpinti maistingu maistu. Prieš gimdymą organizmas kaupia vitaminus, riebalus ir baltymus. Prieš veršiavimąsi asmuo turi būti gerai maitinamas, bet ne nutukęs. Kontroliuokite cukraus, krakmolo suvartojimą, kitaip yra pavojus susirgti virškinimo sistemos ligomis. Vidutiniškai svoris padidėja 50-70 kg.

Po veršiavimosi svarbu nepermaitinti karvės, nes gali atsirasti virškinamojo trakto darbo sutrikimų. Šiuo laikotarpiu organizmas paima vitaminus ir mineralus iš atsargų, kurias sukaupė negyvos medienos metu. Draudžiama badauti gyvūną.

Kokie vitaminai reikalingi karvėms prieš veršiavimąsi

Karvės dažnai netenka apetito prieš gimdymą. Kūnas pašalina trūkstamus komponentus iš rezervo be pasekmių kūdikiui. Jei patelei iš anksto pavyko kaupti maistines medžiagas, tai trumpas maisto atsisakymas neturės neigiamo poveikio vaisiui.

Provitamino A trūkumas neigiamai veikia patelės sveikatą ir veršio gyvybingumą, gali būti komplikacijų gimdymo metu ir gimus akloms palikuonims. Natūraliomis sąlygomis karotinas gaunamas iš sultingų pašarų, kurie yra draudžiami sausais laikotarpiais. Paros norma yra nuo 30 iki 45 TV, profilaktikai 100 ml žuvų taukų skiriama per savaitę.

Svarbu! Injekcijos naudojamos pažengusiais atvejais ir jas apžiūrėjus veterinarijos gydytojui. Vitamino A perteklius sukelia apsinuodijimą, todėl gydytojas apskaičiuoja dozę, atsižvelgdamas į gyvūno būklę.

Vitaminų trūkumas karvėms prieš veršiavimąsi daro įtaką motinos ir palikuonių sveikatai. E-vitamino trūkumas palaipsniui išsivysto į gimdos gleivinės patologiją. Ankstyvosiose stadijose tai sukelia embriono rezorbciją, o vėlesniuose - persileidimą ar sergančio veršelio gimimą. Norma suaugusiam žmogui yra 350 mg per parą.Esant trūkumui, veterinarai skiria „Selemaga“ injekcijas į raumenis.

Vitaminas D yra svarbus komponentas, padedantis absorbuoti makroelementų kalcį. Šio vitamino trūkumas prieš veršiavimąsi neigiamai veikia karvės kaulų tvirtumą ir vaisiaus griaučių formavimąsi. Veikiama saulės spindulių, medžiaga susidaro ant gyvūnų odos. Paros dozė svyruoja nuo 5,5 TV arba 30 minučių esant ultravioletiniams spinduliams.

Vitaminas B12 karvėse prieš veršiavimąsi yra atsakingas už kraujo ląstelių susidarymą, o jei jų trūksta, jis kelia grėsmę sergančių ar negyvų veršelių atsiradimui. Atsargoms papildyti naudojami profesionalūs pašarai ir premiksai, aukštos kokybės sėlenos ir mielės. Vaistų injekcijos nurodomos po ilgų virškinimo problemų. 1 kg svorio imama 5 mg cianokobalamino koncentrato.

Kompleksinėje priemonėje „Eleovit“ yra 12 mikroelementų. Vaistas vartojamas vitaminų trūkumui išvengti ir nėščių moterų vitamino trūkumo komplikacijoms gydyti. Injekcijų eiga teigiamai veikia vaisiaus gyvybingumą.

Kokie vitaminai reikalingi galvijams po apsiveršiavimo

Po gimdymo patelė laistoma šiltu vandeniu, po valandos priešpienis melžiamas ir maitinamas kūdikiui. Pirmą kartą pasibeldus, meniu susideda iš minkšto šieno, kitą dieną pridedama 1 kg skystų sėlenų košės. Po 3 savaičių karvė perkeliama į įprastą dietą (silosą, šakniavaisius). Svarbu stebėti suvalgytą kiekį ir neperšerti galvijų, kitaip galimas nutukimas ir nevirškinimas.

Normaliam gimdančios moters kūno funkcionavimui palaikomas naudingų elementų lygis. Jei nekompensuosite nuostolių, tai po poros savaičių karvės vitamino trūkumo po apsiveršiavimo požymiai taps pastebimi. Standartinė dieta ne visiškai aprūpina galvijus maistinėmis medžiagomis, todėl reikia pakeisti meniu.

Daržovių maiste yra daug provitamino A. Trūkumas būdingas jaunoms patelėms ir asmenims, kurių laktacija yra didelė. Esant gyvūnų trūkumui, akys tampa uždegiminės, sutrinka judesių koordinacija. Prevencinis žuvų taukų naudojimas ar injekcijų kursas padės išvengti šios problemos. Karvės dozė po veršiavimosi yra 35–45 TV.

Dienos vitamino D suvartojama 5-7 TV. Po gimdymo suaugusieji dažnai netenka dantų, atkreipia dėmesį į padidėjusį nervingumą ir jaudrumą. Maistinės medžiagos trūkumas piene neigiamai veikia veršelio sveikatą (galūnių deformacija, vystymosi vėlavimas). Natūralus elemento šaltinis yra saulės šviesa. Norint išvengti deficito, karvę reikia vaikščioti kasdien. Esant debesuotam žiemos orui, pavasarį apšvitinkite ultravioletine lempa.

Vitamino B12 nėra augaliniame maiste. Avitaminozė karvėje po apsiveršiavimo pasireiškia kaip metabolinių procesų pažeidimas kepenyse ir angliavandenių badas ląstelėse. Gyvūnas blogai valgo, atsiranda dermatitas.

Vitamino E trūkumas neigiamai veikia jaunų gyvūnų sveikatą. Veršeliai blogai priauga svorio, sutrinka augimas ir vystymasis. Ilgalaikis trūkumas sukelia raumenų distrofiją, paralyžių. Jei po veršiavimosi karvėms nėra skiriamas būtinas komponentas, tada širdies ir kraujagyslių sistemos darbe įvyksta destruktyvūs pokyčiai. Dienos dozė suaugusiam žmogui yra 5,5 TV.

Po veršiavimosi karvėms reikalingi skirtingi vitaminai. Gyvūnai, kurių laktacijos lygis yra didelis, šeriami 5 kartus per dieną, vidutinio produktyvumo patelėms pakanka trijų valgymų per dieną. Meniu pagrindas yra šienas, kuris prieš naudojimą susmulkinamas ir garinamas. 100 kg gyvojo svorio imama 3 kg produkto.

Optimizuota dieta pašalins skubųjį įtvirtinimą. Norint pagerinti pieningumą po veršiavimosi, šeriant būtina naudoti sultingus maisto produktus. Aliejaus pyragas, sėlenos yra natūralūs maistinių medžiagų šaltiniai, perėjimas prie žalumynų pagerina maisto absorbciją.

Įspėjimas! Veterinaras paskirs veršelių vitaminų poreikį injekcijoms.

Dažnai vaistai vartojami remiantis 4 komponentais (A, D, E ir F). Gydymui jie renkasi koncentruotą „Tetravit“, o profilaktikai tinka „Tetramag“.Norėdami rasti optimalų tarifą, turite pasikonsultuoti su veterinaru. Didelė dozė yra toksiška gyvūnų organizmui, o maža dozė neduos norimo efekto.

Ką dar įtraukti į dietą

Norint visiškai išsivystyti, reikalingi ne tik vitaminai, bet ir medžiagos, atsakingos už raumenų, kaulų ir imuninės sistemos formavimąsi. Baltymai dalyvauja ląstelių sintezėje, formuoja visus organus. Baltymų trūkumas karvėms po apsiveršiavimo pasireiškia laktacijos pablogėjimu, padidėjusiu pašarų vartojimu ar iškreiptu apetitu. Veršeliai dažnai serga, blogai priauga svorio.

Mikroelementai reikalingi gyvulių gyvybinėms funkcijoms palaikyti prieš ir po veršiavimosi. Patelės netenka medžiagų kartu su pienu. Trūkumas pasireiškia taip:

  • produktyvumo sumažėjimas;
  • ligų intensyvinimas;
  • uždelsti biocheminiai procesai.

Kai galvijams trūksta vario, pastebima anemija ir išsekimas. Suaugusieji nuolat laižo plaukus, o veršeliai blogai vystosi. Sutrinka virškinimo sistemos mikroflora, dėl kurios dažnai viduriuojama. Susilpnėję gyvūnai mažai juda, netenka vitaminų ir kalcio iš kaulų. Varyje yra šienas, žolė, auganti raudonoje dirvoje, ir juoda dirva. Pašarinės mielės, rupiniai ir sėlenos padės išvengti pavojaus.

Jodas yra atsakingas už endokrininę sistemą. Mikroelemento trūkumas išprovokuoja vaisiaus mirtį ar mirusio kūdikio gimimą. Po veršiavimosi karvių pieningumas blogėja, o pieno koncentracija piene mažėja. Jodas į organizmą patenka su žolelėmis ir šienu, praturtintu druska ir kaliu.

Mangano trūkumas gali sukelti abortą arba veršelio mirtį. Jauni gyvūnai gimsta susilpnėję, turintys įgimtų organų patologijų. Moterims pablogėja laktacija, sumažėja pieno riebumas. Specialūs papildai padės užpildyti spragą. Medžiagoje yra daug pašarinių miltų (iš pievų žolių, spyglių), kviečių sėlenų ir šviežių žalumynų. Prevenciniais tikslais į valgiaraštį prieš veršiavimąsi ir po jo įeina anglies dioksidas ir mangano sulfatas.

Valgomoji druska karvėms skiriama prieš veršiavimąsi ir po jo, kad organizmas gautų makroelementų natrio ir chloro. Esant reikiamai koncentracijai, komponento augaluose nėra, todėl jo dedama su pašarais. Be jo sutrinka virškinimo ir nervų sistemos darbas, blogėja laktacija. Medžiaga pagerina maisto absorbciją ir turi antibakterinį poveikį.

Profesionalūs premiksai naudojami siekiant užtikrinti, kad makroelementai fosforas ir kalcis (8–10 mg) nėštumo metu patektų į gyvūno organizmą.

Mineralinė geležis dalyvauja kraujo ir vidaus organų sintezėje. Trūkstant karvių, atsiranda kepenų distrofija, anemija ir gūžys. Likus 5 savaitėms iki veršiavimosi, karvė į raumenis suleidžiama Sedimino. Rekomenduojama dozė yra 10 ml.

Svarbu! Probiotikai naudojami virškinamojo trakto mikroflorai atstatyti. Vaikai skiriami moterims po gimdymo, kad padidėtų pieno kiekis ir kokybė.

Išvada

Vitaminai karvėms po veršiavimosi ir prieš gimdymą yra būtini sveikoms palikuonims. Nėštumo metu patelė kaupia maistines medžiagas, kurias tada aktyviai vartoja. Dėl vieno elemento trūkumo gali gimti negyvas ar negyvybingas veršelis. Gerai suplanuotoje dietoje yra visi svarbūs ingredientai. Veterinarinių vaistų injekcijos padės greitai pašalinti vitaminų trūkumą.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba