Galvijų augimo stimuliatoriai: pavadinimai, apžvalgos

Daugelis žmonių mano, kad veršelius reikia šerti norint greitai augti vartojant hormoninius vaistus. Tai įmanoma, tačiau tai nepaneigia tinkamai subalansuotos mitybos poreikio. Be to, daugelis „augimą skatinančių medžiagų“ iš tikrųjų yra vitaminų ir mineralų kolekcija.

Galvijų atveju taip pat būtina atskirti sąvokas „augimas ties ketera“ ir „raumenų augimas“. Pirmasis yra neprivalomas ir kartais kenksmingas. Antrasis - savininko prašymu.

Augalų stimuliatorių naudojimo galvijams privalumai ir trūkumai

Mėsinių galvijų auginimo požiūriu naudojant stimuliatorius, įskaitant augimo hormonus, gobiams nėra jokių trūkumų. Kai kurie tvirti pliusai:

 • gyvūnai greitai priauga svorio;
 • sutrumpėja šėrimo terminai;
 • mirtinas skerdenos išėjimas yra daugiau.

Niekam nerūpi būsimų kepsnių sąnarių, kaulų ir raiščių būklė. Kitokia padėtis yra su veisliniais ir pieniniais galvijais. Šiems gyvūnams nereikia didelės raumenų masės. Čia jau galima pamatyti ne tik pliusų, bet ir greito augimo bei plėtros trūkumų.

Naudojant augimo hormonus nėščioms karvėms, išsivystys per didelis vaisius. Dėl to neatmetamos apsiveršiavimo komplikacijos, o pieniniai galvijai turėtų palikuonių kasmet. Todėl verta pagalvoti apie galvijų augimo hormonų reklamą. Jei gamintojas teigia, kad produktas yra tinkamas naudoti nėščioms gyvuliams, greičiausiai jis yra nenori.

Dar blogiau yra dirbtiniai veršelių auginimo stimuliatoriai, auginami genčiai. Jauniems gyvūnams vamzdiniai kaulai auga greičiausiai. Dėl jų padidėja aukštis ties ketera. Matavimai rodo, kad jaunų gyvūnų griaučiai vystosi netolygiai: dabar ketera yra aukštesnė, tada kryžkaulis, tada augimas paprastai kuriam laikui sustoja.

Tokių sustojimų metu sausgyslės, laikančios sąnarius, turi laiko „pasivyti“ kaulus. Visiškai suformuotas gyvūnas turi gerą ODA.

Bet jei buvo naudojami stimuliatoriai, pusiausvyra tarp skeleto ir raumenų vystymosi sutrinka. Naudojant hormonus, vis dar silpni kaulai ir sąnariniai raiščiai suteikia per daug raumenų masės. Kiti stimuliatoriai išprovokuoja pagreitintą kaulų augimą. Rezultatas yra silpni sąnariai ir sutrumpėjusios sausgyslės.

Jei mažas veršelis šeriamas per intensyviai, esant sunkiam svoriui ir dėl greito augimo, sausgyslės nespėja normaliai vystytis, šiuo atveju dažnai atsiranda kontraktūros

Tuo pačiu metu prieš šimtus metų žmonės pastebėjo, kad geras ir gausus maistas turintis gyvūnas užauga didesnis už jo artimuosius. Todėl geriausias veisimui ar pieno gamybai skirtų veršelių augimo skatintojas yra subalansuota mityba. Aukštos kokybės pašarus galima papildyti pašariniais antibiotikais, kurie leis gyvūno organizmui nešvaistyti energijos kovai su ligomis.

Veršelių pašaras greitai auga

Pirmas žingsnis - veršelio šėrimas natūraliu karvės pienu. Per pirmąsias dvi savaites jauni gyvūnai vystosi labai greitai ir priauga svorio, minta tik pienu. Per pirmąsias 2 gyvenimo valandas naujagimis turėtų gauti apie 10% savo svorio su priešpieniu. Palaipsniui pieno paros dozė didinama iki 12 litrų.

Nepatyrę galvijų savininkai susidaro klaidingą įspūdį, kad mažą veršelį geriausia šerti pienu ir šienu.

Dažnai šios teorijos laikosi „natūralaus gyvenimo būdo“ gerbėjai. Juk laukinių kelionių veršeliai negaudavo jokio kito maisto, išskyrus žolę ir pieną. Tačiau laukiniai prototipai visada yra mažesni nei jų prijaukinti kolegos. „Eksperimentuotojai“ savo patirtimi įsitikinę, kad teorija yra neteisinga, ir pakeičia jų nuomonę. Geriausias veršelių augimo pašaras yra grūdų koncentratai. Jie pradedami pridėti nuo trečios jauniklio gyvenimo savaitės. Gausiai šeriant pienu ir maistingais pašarais, kasdien jaunų galvijų svoris padidėja apie 1 kg.

Geriausia naudoti komerciškai paruoštus veršelių pašarus. Visiems bauginančių antibiotikų ir hormonų nėra. Šie priedai skiriami atskirai, jei reikia.

Dėmesio! Nepainiokite antibiotikų su kokcidiostatikais.

Aukštos kokybės pašaruose, skirtuose jauniems gyvūnams, yra maistinių medžiagų, būtinų greitam augimui ir raumenų augimui. Visų pirma, tai yra baltymų ir vitaminų bei mineralų kompleksas.

Pradines granules veršeliams galima šerti nuo to momento, kai jie bando ką nors, išskyrus pieną.

Pradinis tiekimas

Skirtas veršeliams nuo 0 iki 6 mėnesių amžiaus. Rusijoje galite nusipirkti pašarus, pagamintus Krasnodare: „Vitula“, „Venera“, „Elegance“.

Pirmieji du yra skirti veršeliams iki 3 mėnesių amžiaus. Granulės dedamos palaipsniui, o sulaukus 90 dienų, jų svoris padidėja iki 1,6 kg per dieną. Elegancija yra kitas etapas. Jis vartojamas 3-6 mėnesių amžiaus. Didžiausia paros dozė yra 3,5 kg. Vėliau, siekiant sumažinti penėjimo išlaidas, veršeliai palaipsniui iš Elegance perkeliami į įprastą pašarą su vitaminų ir mineralų premiksais.

Tas pats gamintojas siūlo 2 pašarų priedus kaip augimo greitintuvus: „CattlePro Littlegoby“ ir „CattlePro BestVil“. Jie atrodo kaip įprastos granulės. "BestVil" naudojamas po šešių mėnesių, sumaišant su pagrindiniais pašarais. Priedas pakeičia 15-30% pagrindinio grūdų raciono. Littlegoby naudojama veršeliams nuo 3 iki 6 mėnesių, jei brangus pradinis pašaras pakeičiamas pigesniais grūdais. Šio priedo dalis taip pat yra 15-30%.

Visuose šio gamintojo produktuose yra kokcidiostatikų, kurie užkerta kelią kokcidiozės vystymuisi. Net jei pašaras nepadidina veršelių svorio augimo, parazitų nebuvimas savaime yra augimą skatinantis veiksnys.

Yra ir kitų augimą skatinančių medžiagų, nesusijusių su pašarais ar pašarų priedais.

Galvijų augimo preparatai

Veršelių augimo stimuliatoriai yra šie:

 • Vitamino formos injekcijoms;
 • antibiotikai;
 • hormoninis.

Kokią veislę pasirinkti, kad paskatintumėte greitą augimą, priklauso nuo situacijos. Tačiau dažniausiai naudojami vitaminai ir pašarų antibakteriniai vaistai.

Vitaminų ir mineralų kompleksai

Maisto papildai yra tie patys vitaminų ir mineralų kompleksai, kurie turi būti naudojami ne tik penėjimui. Pasaulyje nėra regionų, kurie būtų idealiai subalansuoti visais būtinais gyvūnų elementais. Kiekvienoje konkrečioje gyvenamojoje vietovėje trūkstamų medžiagų reikia pridėti prie gyvulių pašaro. Bet tai nustatoma laboratorinių tyrimų pagalba, todėl neįmanoma nurodyti konkrečių galvijų augimo vitaminų ir mineralų stimuliatorių pavadinimų bendrame straipsnyje. Dažniausiai tai vitaminų ir mineralų injekciniai tirpalai. Išgirdę vieną iš šių biostimuliatorių - Catosal.

Dažnai manoma, kad jei turite „Catosal“, veršelį galite šerti pigiausiais grūdais ir tikrai nelepinti gyvūno kitais priedais.

Catosal

Iš tikrųjų jame yra tik 2 veikliosios medžiagos: fosforo darinys ir vitamino B₁₂ darinys. Jis naudojamas kaip tonikas, nes jis pagreitina medžiagų apykaitą ir pagerina imunitetą.

Catosal gaminamas injekcinio skysčio pavidalu. Veršeliai švirkščiami į poodį, į raumenis arba į veną. Tačiau mėsinių galvijų penėjimui nėra taikomos schemos.Vartotojų atsiliepimai apie „Catosal“ yra skeptiški. Ir tai nenuostabu. Joks stimuliatorius neduoda magiškų rezultatų. Kad galvijai gerai augtų, kartu su Catosal injekcijomis gyvūnus reikia gerai šerti ir aprūpinti vitaminais bei mineralais.

Eleovitas

Kitas vitamino injekcinis tirpalas. Šio produkto sudėtis yra turtinga: 12 vitaminų. Išleidimo forma: injekcinis skystis. Spalva yra gelsva arba ruda. Turi specifinį kvapą. Vitaminai, sudarantys „Eleovit“, dalyvauja riebalų, baltymų ir angliavandenių apykaitoje. Jis naudojamas ligoms, susijusioms su medžiagų apykaitos sutrikimais, gydyti. Gamintojas nemini greito augimo. Galvijų dozė: suaugę gyvūnai - 5-6 ml, veršeliai - 2-3 ml. Injekcijos į raumenis arba po oda.

Dėmesio! Kartu su „Eleovit“ injekcijų pradžia dieta yra subalansuota fosforo, kalcio, baltymų, magnio ir mikroelementų atžvilgiu.

Pašarų antibiotikai

Be kokcidiozės, veršeliai gali užsikrėsti ir kitomis infekcijomis. Pašarų kokcidiostatikai šiuo atveju nepadeda. Siekiant apsaugoti jaunus gyvūnus nuo kitų gyvulininkystės ligų, naudojami pašarų antibiotikai. Eksperimentai parodė, kad gyvūnai, šeriami šiais veterinariniais vaistais, 2–14% viršijo kontrolinės grupės produktyvumą.

Komentuok! Kitas pašarinių antibiotikų pavadinimas yra vietinis, tai yra nerafinuotas.

Į veršelių maistą dedami nerafinuoti preparatai, turintys baltymų ir vitaminų. Pašarų antibiotikai apima:

 • biomicinas;
 • chlortetraciklinas;
 • oksitetraciklinas.

Tai yra „grynos“ medžiagos, kurios neduoda tokios formos. Prekyboje esantys vietiniai antibiotikai yra žinomi prekės ženklais ir priedais, o ne vaistais.

Veršeliai šeriami natūraliais priedais, jei jie siūlo panašų antibakterinį vaistą injekcijai į hermetiškai uždarytą butelį, tai yra antibiotikas gydymui

Biomicinas

Jį galite nusipirkti pavadinimu „Biokorm-1“. Šviesiai rudi milteliai, kurie išlieka aktyvūs 6 mėnesius. Veikliosios medžiagos kiekis 1 g „Biokorm-1“ yra 900–1000 vienetų. Jame taip pat yra B grupės vitaminų, kurie dažnai laikomi augimo stimuliatoriais. Kompensuoja pagrindinių mikroelementų trūkumą.

Chlortetraciklinas

Prekinis pavadinimas „Biokorm-4“. Rusvai juoduose milteliuose, kurių tinkamumo laikas yra 3 mėnesiai, 1 g yra iki 30 000 TV veikliosios medžiagos. Be antibiotiko, yra vitamino B₁₂.

Oksitetraciklinas

Parduodamas kaip terramicino gimtoji. Kultūra auginama ant susmulkintų grūdų. Gatavos formos tai šviesiai rudi milteliai, turintys aštrų pelėsio kvapą. Tinkamumo laikas yra šeši mėnesiai. 1 g yra 3-4 tūkstančiai oksitetraciklino vienetų. Be antibiotiko, dideliais kiekiais yra baltymų, riebalų, azoto neturinčių medžiagų ir vitaminų B. Geras augimo stimuliatorius.

Dėmesio! Vietinių antibiotikų dozės apskaičiuojamos pagal pagrindinę veikliąją medžiagą.

Hormoniniai stimuliatoriai

Pagrindinė mėsos produktų vartotojų siaubo istorija. Tiesą sakant, tikrasis hormoninis stimuliatorius yra genų mutacija, dėl kurios veršelis gamina miostatiną. Tai taip pat yra hormonas, tačiau jis sustabdo raumenų masės augimą. Geno pasikeitimas lėmė visišką jo darbo blokavimą. Gyvūnų karalystėje ši mutacija yra gana dažna, tačiau ji buvo užfiksuota tik mėsinių galvijų veislėje: Belgijos mėlyna.

Bet kurios veislės, išskyrus Belgijos mėlynąją, veršelis tokio rezultato neparodys, nesvarbu, kaip jį maitinsite ir kokius augimo stimuliatorius naudosite.

Dirbtiniai hormonų augimo stimuliatoriai neduos norimo efekto be daug baltymų turinčių koncentratų ir „treniruočių“, tai yra aktyvaus judėjimo.

Nukleopeptidas

Pagrindinė šio hormoninio vaisto funkcija yra skatinti raumenų augimą. Jis gaunamas iš galvijų blužnies. Iš išorės tai drumstas skystis. Spalvų diapazonas yra nuo šviesiai geltonos iki geltonai rudos. Suputojus lengvai putoja. Ilgą laiką laikant ramybės būsenoje susidaro nuosėdos, kurios po purtymo lengvai skyla.Pakuotė: 5, 10, 100 ml. Buteliukai yra hermetiškai uždaryti polimeriniais dangteliais.

Svarbu! Atidaryto butelio tinkamumo laikas yra ne ilgesnis kaip 24 valandos.

Tas pats pasakytina apie tas pakuotes, iš kurių skystis buvo paimtas švirkštu per dangtį.

Veiksmo mechanizmas

Nukleopeptide esančios medžiagos skatina skydliaukės ir androgeninių hormonų sekreciją. Gamintojas teigia, kad ne daugiau nei fiziologiniai kiekiai.

Skydliaukės turi kompleksinį poveikį:

 • suaktyvinti augimo hormono sintezę;
 • skatinti veršelio vystymąsi ir augimą;
 • pagreitinti raumenų masės rinkinį;
 • turi anabolinį poveikį.

Vaistas taip pat padidina organizmo atsparumą ligoms. Nesirgęs veršelis visada užaugs didesnis už tą, kuris sunkiai sirgo jaunystėje.

Naudojant nukleopeptidą, raumenų masė padidėja 12-25%. Taip pat patobulinta tiekimo konversija. Priemonę galima naudoti lygiagrečiai su vietiniais antibiotikais ir vitaminų bei mineralų premiksais.

Nukleopeptidas pagreitina medžiagų apykaitą, todėl veršį reikia šerti vis dažniau nei tuos, kuriems nebuvo naudojamas greito augimo stimuliatorius.

„Gamavit“

Hormoninis preparatas, kurio pagrindas yra denatūruota emulguota placenta ir natrio nukleinatas. Pastarųjų pradinė medžiaga yra mielių kultūros. Gamavit gaminamas skystu pavidalu. Paprastai naudojamas injekcijų pavidalu.

Produkte yra biologinių medžiagų, kurios padidina imunitetą ir optimizuoja medžiagų apykaitos procesus. Naudojamas profilaktikai ir gydymui:

 • hipovitaminozė;
 • mažakraujystė;
 • piometra;
 • apsinuodijimas;
 • toksikozė;
 • invazinės ir infekcinės ligos.

Pooperaciniu laikotarpiu jis taip pat naudojamas kaip tonikas. „Gamavit“ taip pat naudingas ruošiant gyvūnus parodoms ir varžyboms. Bet anotacijoje niekur nėra pasakyta, kad ji skatina augimą. Galbūt netiesiogiai. Gamintojas taip pat reklamuoja produktą kaip augimo stimuliatorių.

Produktyvių ūkinių gyvūnų savininkai bandė augalams verti veršelius ir paršelius gamavitu. Nuomonės išsiskyrė. Viščiukų savininkai, kurie lituodavo vaistą viščiukams, sako, kad paukščiai priaugo svorio. Paršelių ir veršelių savininkai mano, kad distiliuotas vanduo gali būti švirkščiamas vienodai sėkmingai, o ne stimuliatorius. Gamintojas teigia, kad atsirado daug padirbinių, todėl reikia būti atsargiems perkant.

Galvijų augimo greitintuvų naudojimo taisyklės

Visi augimo stimuliatoriai naudojami ne tik galvijams, bet ir kitiems gyvūnams. Priklausomai nuo žinduolio tipo, keičiasi ir vartojimo schema.

Pirmais veršelio gyvenimo mėnesiais stimuliatoriai nenaudojami. Jauni gyvūnai šeriami aukštos kokybės starteriais, šienu ir pienu. Šeriant jautį, reikės greitų augimo stimuliatorių.

Dėl daugybės augimo greitintuvų įvairovės nėra vieningos jų naudojimo schemos. Prie kiekvieno stimuliatoriaus turi būti pateikiamos instrukcijos. Jei ne, vaistas greičiausiai yra skirtas kitiems tikslams. Greitas augimas naudojant šią priemonę yra atsitiktinumas, šalutinis poveikis arba saviapgaulė.

Nukleopeptidas naudojamas greitam gobų šėrimui. Ir yra instrukcijos, kaip naudoti įrankį būtent šiam tikslui. Norint stimuliuoti imunitetą, nukleopeptidas įšvirkščiamas į raumenis arba po oda 0,1-0,2 ml / kg gyvojo svorio kartą per 24 valandas 3 dienų kursui.

Naudojant kaip veršelių penėjimo augimo stimuliatorius, injekcijos atliekamos po oda kaklo viduryje. Dozė yra 0,1-0,2 ml / kg. Į vieną vietą galima suleisti ne daugiau kaip 30 ml. Injekcijos atliekamos 4 kartus su 15 dienų intervalu.

Dėmesio! Naudojant nukleopeptidą, veršelis turi būti maitinamas daug baltymų turinčia dieta.

Pagrindinė produktų naudojimo greitajam augimui taisyklė yra baltymų koncentratai ad libitum. Greitam augimui galite naudoti geriausius ir brangiausius stimuliatorius, tačiau jei nemaitinsite veršelio, jis neaugs.Jis paprasčiausiai neturės, kur pasiimti „statybinės medžiagos“ savo kūnui.

Norint gauti gerą raumenų masę, teks gerai maitinti veršelius, čia veikia principas „kad daug uždirbtum, turi daug investuoti“.

Veterinarijos gydytojų nuomonė

Augimo stimuliatorių poveikis sparčiam veršelių raumenų augimui yra šiek tiek perdėtas. Jaučių augimą įtakoja:

 • genetika: niekada pieninis veršelis nepriaugs svorio taip greitai, kaip jautienos veršelis;
 • aukštos kokybės dieta: jei bandysite sutaupyti pinigų ir veršelį pamaitinti pigiais grūdais nepakankamu kiekiu, net Belgijos mėlynasis gobis užaugs kaip varganas veršelis;
 • aprūpinant gyvūnus būtinais mikroelementais ir vitaminais: esant avitaminozei ar bet kurio elemento trūkumui, gyvūnų augimas dažnai sustoja;
 • geros laikymo sąlygos: veršelis, eikvojantis jėgas kovoje dėl išlikimo, auga lėtai.

Ir tik tuo atveju, jei tenkinamos šios sąlygos, dirbtinėmis priemonėmis galite pabandyti padidinti bulių svorio augimą.

Dėmesio! Prieš naudojant bet kokius stimuliatorius greitam augimui, reikia atlikti kirminų pašalinimą.

Galvijų injekcijoms greito augimo stimuliatorių naudojimas yra viliojantis, tačiau gali būti pavojingas. Geriamųjų vitaminų perteklius nebus absorbuojamas ir natūraliai išsiskirs iš organizmo. Suleidus vitamino kompozicijos, į organizmą pateks net nereikalingas. Augimo hormono stimuliatoriai gali sutrikdyti natūralią pusiausvyrą. Rezultatas bus ne pagreitėjęs svorio augimas, o hormonų gamybos problemos.

Išvada

Norint greitai auginti veršelius, pirmiausia reikia aukštos kokybės produktų, turinčių daug baltymų. Jokie hormonai ir antibiotikai nepadės gyvūnui priaugti svorio, jei jis neturi iš ko „statyti“ raumenų audinio.

Galvijų augimo stimuliatorių apžvalgos

Stanislavas Blinovas, 37 metai, Brjanskas
Kai nusprendžiau bulius šerti mėsa, iš pradžių net negalvojau, kad teks juos pamaitinti pusantrų metų. Dabar ūkyje galite įsigyti tik dviejų dienų ar šiek tiek vyresnių. Vėliau viskas išardoma. Girdėjęs apie augimo stimuliatorius, nusprendžiau išbandyti. Vis dėlto ši mėsa nėra skirta man valgyti. Pirmiausia išbandžiau nukleopeptidą. Paaiškėjo, kad nuo injekcijos hormonai tiesiog neveikia. Tada supratau, kad jei vartojate hormoninius vaistus, tuomet jaučią reikia maitinti kaip kultūristą. Na, bent jau jokio baltymų kokteilio. Taigi, visi pašarai turi būti daug baltymų. Ir tai brangu. Tada mane patarė Catosalui. Jie sakė, kad tai beveik stebuklingas vaistas. Aš taip pat nepastebėjau daug rezultato. Bet pats butelis yra labai brangus. Tačiau „Catosal“ pliusas yra tas, kad jis padidina apetitą.
Almazas Jusupovas, 42 metai, Zelenodolskas
Veršelius pienu reikia šerti mažiausiai septynis mėnesius. Be abejo, reikia ir grūdų, tačiau veršelis pieno turėtų gauti kuo ilgiau. Ir jūs negalite anksti išversti į pakaitalus. Dėl pakaitalų jie tyčiojasi. Greitai auga tik tos gobės, kurios niekada nebuvo sergančios ar skriaudžiamos. Manau, kad geriausias augimo skatintojas yra gera genetika ir tinkamas maitinimas. Pavyzdžiui, smulkintuvas turėtų būti kuo smulkesnis. Tokiu būdu jis geriau absorbuojamas.
Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba