Veršelio snarglis: priežastys, gydymas

Jauni galvijai yra jautresni ligoms nei suaugę. Taip yra dėl to, kad ankstyvoje vystymosi stadijoje imuninė sistema dar negali atsispirti įvairiems patogenams. Todėl kiekvienas gyvulių augintojas turėtų laiku atkreipti dėmesį į įspėjamuosius ženklus. Jei veršelis turi snarglius, šio simptomo nereikėtų ignoruoti, nes kai kuriais atvejais tai gali reikšti rimtas sveikatos problemas.

Kontrolinis sąrašas, kodėl teka veršiukas

Išprovokuoti šio simptomo atsiradimą gali įvairūs veiksniai. Todėl prieš gydydami snarglius veršyje, turite nustatyti pagrindinę jų išvaizdos priežastį. Galų gale simptomas ne visada rodo peršalimą.

Alergija

Veršelių snarglis gali būti reakcija į alergeną. Dažniausiai taip yra dėl maisto papildų įtraukimo į gyvūno racioną. Alergiją gali sukelti:

 • didelė baltymų koncentracija pašaruose;
 • sojos pieno pakaitalas;
 • nekokybiški papildomi maisto produktai.

Veršelis gali sukelti tokią reakciją į vaistus, kurie buvo naudojami kitai ligai gydyti. Taip pat vabzdžių repelentams ir priežiūros priemonėms.

Svarbu! Maisto papildus jauniems gyvūnams reikia rinktis pagrįstai, nes nesertifikuoto pašaro pirkimas sukelia papildomų gydymo išlaidų.

Nustatyti, kas yra alergenas, įmanoma tik asmeninių selekcininko pastebėjimų dėka. Todėl veterinaras pirmiausia savininko klausia, kokie pasikeitimai laikymo ir mitybos sąlygose įvyko, po to veršelis čiurnėjo.

Papildomi alergijos požymiai gali patvirtinti diagnozę, pavyzdžiui:

 • nedidelis bėrimas;
 • apnašos ant liežuvio;
 • viduriavimas ar vidurių užkietėjimas;
 • odos patinimas.

Galvijams alergija maistui yra plačiai paplitusi

Kvėpavimo takų ligos

Kalnas blauzdoje gali reikšti viršutinių kvėpavimo takų infekciją. Bet koks vėlavimas situaciją labai apsunkins. Todėl pirmiausia reikia paskambinti veterinarui, kuris patvirtins ar paneigs baimes.

Bronchopneumonija

Ši liga būdinga pirmųjų gyvenimo metų veršeliams. Remiantis statistika, jis diagnozuojamas 25-30% jaunų gyvūnų. Dažniausiai bronchopneumonija išsivysto atjunkant, penint, auginant. Laiku nesėkmingas gydymas gali sukelti negrįžtamus padarinius.

Su bronchopneumonija iš pradžių pažeidžiami bronchai ir plaučiai, kuriuose kaupiasi serozinis eksudatas. Dėl to tai pasireiškia sloga ir kosuliu.

Pagrindiniai provokuojantys veiksniai:

 • šalta;
 • stresas;
 • vitamino A trūkumas;
 • ėjimo trūkumas;
 • staigus temperatūros pokytis.

Tikslią diagnozę gali nustatyti tik specialistas, remdamasis klinikiniais požymiais ir laboratoriniais tyrimais. Laiku gydant, veršelis atsigauna per 7–10 dienų.

Plaučių uždegimas

Šia liga serga jauni gyvūnai nuo dviejų iki penkių mėnesių. Pagrindinis provokuojantis veiksnys yra nujunkymas nuo karvės, dėl to sumažėja veršelio imunitetas. Taip pat plaučių uždegimas gali išsivystyti kartu prižiūrint skirtingo amžiaus jaunus gyvūnus.

Pirmasis plaučių uždegimo požymis yra depresija ir viduriavimas.Vėliau veršeliui atsiranda gausus snarglys, kosulys, kvėpavimas pagreitina iki 60 įkvėpimų per minutę ir temperatūra staigiai pakyla.

Tuberkuliozė

Pavojinga liga, kurią sukelia Kocho bacilos. Infekcija vyksta per ore esančius lašelius, taip pat per vandenį ir maistą. Veršeliams tuberkuliozė pasireiškia ūmine forma, kurią lydi gausus snarglio išsiskyrimas.

Papildomi simptomai:

 • sausa oda;
 • stabili aukšta temperatūra - apie 40–42 laipsniai;
 • apetito stoka;
 • švokštimas kvėpuojant.

Tuberkuliozė neišgydoma. Užkrėstas gyvūnas turi būti paskerstas ir vėliau pašalintas.

Svarbu! Ši liga kelia pavojų žmonių sveikatai, todėl, jei yra įtartinų požymių, turite imtis atsargumo priemonių.

Diktokokozė

Parazitinė liga, išsivystanti nematodo Dictyocaulus viviparus įsiskverbimo į gyvūno kūną fone. Lytiškai subrendusiame etape jis yra lokalizuotas vidurinėse ir mažose bronchų šakose, taip pat plaučių užpakalinių diafragminių skilčių srityje. Nematodas veršelių kūne parazituoja nuo 1,5 iki 12 mėnesių.

Pagrindinis invazijos požymis yra prislėgta bendra būklė ir laipsniškas apetito sumažėjimas. Toliau vystantis ligai, veršeliui pasireiškia kosulys su švokštimu ir dusuliu, taip pat tirštas mukopulentinis snarglis.

Svarbu! Jei nėra tinkamos diktokokozės terapijos, veršelis vėliau miršta nuo išsekimo, turėdamas akivaizdžių intoksikacijos požymių.

Užkrečiamos ligos

Veršelių snarglis gali būti infekcijos požymis. Sukėlėjai yra įvairūs patogeniniai mikroorganizmai. Infekcinių ligų pavojus yra tas, kad jos greitai vystosi ir gali užkrėsti visus gyvulius.

Infekcinės ligos dažniausiai pasireiškia ne tik sloga, bet ir karščiavimu.

Kolibacilozė

Ši infekcija dažniausiai diagnozuojama jaunesniems kaip aštuonių mėnesių veršeliams. Sukėlėjas yra Escherichia coli, kuris į organizmą patenka per nešvarią įrangą.

Užsikrėtęs gyvūnas išsekina viduriavimą su kruvinomis ir gleivinėmis priemaišomis. Toliau vystantis, plaučiuose ir bronchuose atsiranda patologinių pokyčių, todėl atsiranda snarglis ir greitas kvėpavimas. Taip pat fiksuojama sumažėjusi kūno temperatūra - apie 32–34 laipsniai. Kolibacilozė gali sukelti gyvūno mirtį, jei gydymas nebus atliekamas laiku. Atsigavę veršeliai pastebimai atsilieka augdami.

Poūmė pastereliozės stadija

Infekcijos sukėlėjas yra Pasteurella multocida. Jis perduodamas oro lašeliniu būdu, rečiau - su maistu ir gėrimais. Užkrėstas veršelis gamina serozinį pūlingą snarglį su kraujo priemaišomis. Infekciją taip pat galite nustatyti dėl sauso kosulio, karščiavimo ir patinusių kaklo, raukšlės ir galūnių sričių.

Mazginis dermatitas

Ligai būdingas odos nelygumų atsiradimas. Sukėlėjas yra DNR turintys virusai. Inkubacinis laikotarpis trunka nuo 3 iki 30 dienų.

Pradiniai ligos požymiai:

 • aukšta temperatūra - apie 40 laipsnių;
 • skystas gausus snarglis;
 • ašarojimas.

Praėjus 48 valandoms nuo pirmųjų simptomų atsiradimo, ant gyvūno kūno susidaro apvalūs poodiniai mazgai, kurių aukštis yra 0,5 cm, po kelių valandų prasideda pažeistų odos vietų nekrozė.

Turinio taisyklių pažeidimas

Kūdikio atsiradimo veršelyje priežastis gali būti pagrindinių laikymo taisyklių pažeidimas. Viršutinių kvėpavimo takų uždegimas prisideda prie:

 • didelė oro drėgmė;
 • vėdinimo trūkumas;
 • šlapias kraikas;
 • grybelio atsiradimas tvarte;
 • reguliaraus ėjimo trūkumas.

Esant bent kai kurioms jauniems žmonėms išvardytoms sąlygoms, imunitetas žymiai sumažėja. O tai gali sukelti rimtesnes ligas.

Ką daryti, jei veršiukai teka

Atsiradus snargliui, gyvūną būtina perkelti į atskirą šiltą patalpą.Taip pat turėtumėte pateikti pilnavertę dietą, susidedančią iš lengvai virškinamų pašarų maltų avižų ir sėlenų košės pavidalu. Svarbu užtikrinti, kad geriamajame visada būtų švaraus vandens. Slogai gydyti būtina nuplauti anglies soda.

Alergijos atveju veterinaras skiria antihistamininius vaistus, taip pat vitaminų kompleksus, kad padidintų imunitetą.

Infekcinėms ir peršalimo ligoms gydyti taikoma kompleksinė terapija antibiotikais ir imunomoduliatoriais. Šis derinys turi slopinantį poveikį patogeninei mikroflorai ir padidina organizmo atsparumą jo poveikiui.

Tik veterinaras gali nustatyti snarglio atsiradimo veršelyje priežastį, todėl neturėtumėte atidėti laiko ir savarankiškai gydyti

Prevencijos priemonės

Norint išsaugoti jaunimą ir pašalinti ligų išsivystymo tikimybę, būtina laikytis paprastų taisyklių.

Prevenciniai veiksmai:

 1. Reguliariai dezinfekuokite gyvūnų įrangą ir priežiūros priemones.
 2. Laiku pakeiskite nešvarią kraiką.
 3. Pasirūpinkite gyvūnais lauke.
 4. Laiku skiepykite jaunus gyvūnus.
 5. Pirkite tik aukštos kokybės pašarus ir sertifikuotus maisto papildus.
 6. Parūpinkite atskirą būstą įvairaus amžiaus gyvūnams.
 7. Taikykite vitaminų kompleksus, kad išlaikytumėte imunitetą.
 8. Įrenkite blauzdos korpusą ventiliacija.
 9. Atlikite laiku deworming.

Išvada

Veršelyje snarglys yra ženklas, kad gyvūno kūne kažkas ne taip. Kuo greičiau bus nustatyta šios būklės priežastis, tuo mažiau žalos ji padarys gyvūno sveikatai. Kaip žinote, bet kurią ligą lengviau gydyti pradiniame vystymosi etape.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba