Kodėl po veršiavimosi karvė neturi pieno?

Po apsiveršiavimo karvė neduoda pieno, nes per pirmąją savaitę ji gamina priešpienį. Veršeliui jis gyvybiškai svarbus, bet netinka žmonėms. Be to, nėra pirmosios be pirmosios. Karvę reikia pradėti dalinti nuo pirmos dienos po apsiveršiavimo. Priešingu atveju nereikės tikėtis gero produktyvumo.

Kiek pieno duoda karvė po pirmojo apsiveršiavimo

Pirmosios telyčios visada duoda nedaug pieno, palyginti su vėlesniu veršiavimu. Tiesa, šis „šiek tiek“ skiriasi priklausomai nuo būsimo karvės primilžio.

Bloga gamyba yra tiesiogiai susijusi su evoliuciniu gyvūnų pritaikymu laukiniam gyvenimui. Patelė, norėdama taupyti organizmo išteklius, gamina tiksliai tiek pieno, kiek reikia jos jaunikliui. Ir nė lašo daugiau. Gamta „neskaičiavo“ žmogaus kaip papildomo krūvio.

Gimusiam veršeliui nereikia daug maisto. Pirmą dieną pirmasis veršelis gali pagaminti tik 3-4 l priešpienio.

Jauniklis auga, jam reikia daugiau pieno, o karvė duoda jam reikalingo maisto. Tačiau žindymo smailės metu pirmasis veršelis duos maždaug 1,5 karto mažiau nei suaugęs, ne kartą veršiavęsis gyvūnas. Tikslus kiekis priklauso nuo veislės ir individualių savybių.

Tada veršiukas pereina prie įprasto pašaro ir laktacijos sumažėja. Mėsinių galvijų veislėse ar mažai produkuojančiose mišrūnėse tokia padėtis išlieka visą gyvenimą.

Melžiama karvė taip pat iškart po apsiveršiavimo duoda nedaug pieno. Vėliau jo skaičius didėja. Bet norėdamas gauti maksimalų primilžį, gyvūnas pradeda dalytis nuo pat pirmos dienos, imituodamas veršeliui maisto trūkumą. Tai leidžia tuo pačiu metu laikyti priešpienį su maksimaliu imunoglobulinų kiekiu. Kai kurie patyrę karvių savininkai priešpienį maitina kryžminiu būdu. Taigi veršelis gali gauti tų antikūnų, kurių mama neturi.

Papildomas priešpienio maitinimas veršeliu iš kitos karvės pagerins priešpienio imunitetą.

Komentuok! Maksimalus pieno kiekis, kurį karvė duoda tik po 3 veršiavimosi.

Ar karvė gali veršuotis nepripildžius tešmens

Hormoninių kūno pokyčių įtakoje, griežtai tariant, karvės tešmuo neužpildo, o išsipučia. Šio patinimo laipsnis priklauso nuo individualių gyvūno organizmo savybių. Todėl ankstyvojo veršiavimosi požymis, patinęs tešmuo, toli gražu ne visada randamas. Laikas taip pat skiriasi: nuo 3-4 savaičių telyčiose iki 0 valandų senose karvėse. Kai kuriais atvejais tešmuo pilamas jau veršiavimosi metu.

Tai labai retai, tačiau taip pat atsitinka taip, kad prieš veršiavimą ir jo metu apskritai nėra edemos. Pagal gyvulių augintojų pastebėjimus, tai yra blogiausias variantas iš visų. Dėl hormoninių sutrikimų tešmuo gali užpildyti po apsiveršiavimo ir keliais etapais. Tačiau priešpienis pradeda išsiskirti. Ateityje pieno gamyba yra standartinė. Šis reiškinys gali atsirasti dėl nedidelio hormoninio sutrikimo. Bet kai karvė laižo naujagimį, kartu su likusiais gleivėmis ji gauna pieno gamybai reikalingus hormonus. Todėl neturėtumėte skubėti atskirti naujai gimusio veršelio nuo gimdos.

Veršelio laižymas skatina pieno tekėjimą karvėje

Kodėl po veršiavimosi karvė neduoda pieno?

Pagrindines priežastis, dėl kurių karvė po apsiveršiavimo neduoda pieno, dažniausiai lemia anomalijos po gimdymo ar ligos.Fiziologinę gali apibūdinti frazė „kenksminga“.

Fiziologinės priežastys

Būna, kad po apsiveršiavimo karvė neduoda pieno be aiškios priežasties. Greičiausiai į ją šoko „laukiniai“ protėvių instinktai. Paprastoje bandoje gimda neduodavo pieno kažkieno veršeliui. Tokiu atveju karvė „suspaudžia“ spenelius ir „atsisako“ melžimo. Panaši situacija būna, kai nepažįstamas žmogus bando melžti gyvūną. Pieninių galvijų veislėse šie instinktai yra beveik sunaikinti, tačiau peraugusiems ar aborigenams tai vis dar randama. Kontrolės priemonės čia yra gana paprastos: melžimo metu veršelis leidžiamas šalia karvės. Kartais pakanka, jei veršelis yra arti už pertvaros.

Antroji priežastis gali būti lėtinis karvės troškulys. Tai nereiškia, kad savininkai nelaiko gyvūno vandenyje. Jei nėra sultingos žolės ar pašaro pakaitalų, karvė geria tiek, kad išlaikytų savo kūną. Pieno gamybai jis „išleidžia“ daug mažiau skysčių nei galėtų, jei racione būtų maisto produktų, kuriuose yra daug skysčių. Net ir senoms melžiamoms karvėms sausu sezonu pieno primilžį galima sumažinti iki 4 litrų per dieną. Esant tokioms aplinkybėms, neseniai apsiveršiavęs gyvūnas gali visiškai negaminti pieno. Arba to pakaks tik veršeliui.

Kita fiziologinė priežastis yra anksčiau perduoto mastito pasekmės. Dažnai spenelių sukibimas po uždegimo daro karvę vangią. Iš tokio gyvūno gauti pieno yra nelengva užduotis. Ypač, kai kalbama apie priešpienį pirmąją dieną po apsiveršiavimo. Jis yra daug storesnis ir mažai praeina siauru spenelio kanalu. Gali atrodyti, kad tokia karvė apsiveršia, bet pieno neturi. Jis yra, bet pirmosiomis dienomis jo gali gauti tik veršiukas. Kartais prasminga išmokyti tokį asmenį pamaitinti kelis nepažįstamus jauniklius.

Dėl stipraus patinimo karvė taip pat gali neduoti pieno, nes skauda palietus tešmenį. Tokios karalienės kartais išvaro veršį. Ar tai galima laikyti patologija, yra sunkus klausimas. Tešmens patinimas prieš veršiavimąsi yra normalu. Tai vadinama „urmu“. Manoma, kad karvė netrukus apsiverš, jei visos tešmens odos raukšlės bus ištiesintos.

Bet patinimas gali būti labai stiprus. Tuomet gyvūną tiesiog sužeidžia, jis neleidžia liesti tešmens ir „apkabina“ priešpienį.

Kartais priežastis yra ta, kad karvė „nenori“ melžti netinkama melžimo mašina. Tai gali būti sugadinta. Karvė gali turėti netaisyklingus spenius. Mašina gali būti labai sena ir sukelti skausmą melžiant gyvūną.

Patologinės priežastys

Su patologijomis padėtis yra blogesnė, nes jie svyruoja nuo paprasto hormoninio sutrikimo iki žmonėms pavojingų infekcinių ligų. Priežastys, kodėl karvė nedavė pieno, gali būti šios:

  • hormoninis disbalansas;
  • medžiagų apykaitos liga;
  • bet kuri iš pogimdyminių komplikacijų;
  • mastitas;
  • bruceliozė;
  • kitos infekcinės ligos.

Dėl bet kokio negalavimo ir net per sauso pašaro sumažėja pieno primilžis. Bet karvė po veršiavimosi pieno neduoda dėl palyginti nedaugelio priežasčių.

Hormonų disbalansas

Gali trūkti prolaktino, hormono, atsakingo už pieno gamybą. Nukentėjo bet kokio amžiaus karvės. Prolaktino gamyba tiesiogiai priklauso nuo oksitocino kiekio gyvūno organizme. Bet be specialių tyrimų labai sunku nustatyti šio hormono trūkumą. Jei žmonėms oksitocino trūkumas pasireiškia visu psichologinių simptomų sąrašu, tai su gyvūnais tai yra sunkiau. Vargu ar karvės savininkas atkreips dėmesį į kai kurių karvių dirglumą. Kaltins blogą nuotaiką ar savo vietos bandoje paieškas. Ypač kalbant apie telyčią.

Todėl gali susiklostyti situacija, kai telyčia apsiveršia, o tešmuo neužsikrauna prieš pasirodant veršiukui. Pieno taip pat gali nebūti. Tai reiškia, kad pirmųjų veršelių telyčių organizme nėra pakankamai prolaktino.Galite pabandyti ištaisyti situaciją suleisdami oksitocino, kuris skatina hipofizės prolaktino gamybą.

Netinkamas maitinimas išprovokuoja medžiagų apykaitos sutrikimus ir komplikacijas po gimdymo. Vienas iš šių problemų simptomų yra mastito išsivystymas. Pastarasis gali atsirasti „savaime“ dėl tešmens pažeidimo ir patogenų prasiskverbimo į žaizdas.

Dvyniai karvėje taip pat yra nepageidaujamas hormonų pusiausvyros sutrikimas medžioklės metu, dėl galimo hormonų antplūdžio tokie gyvūnai yra atmetami tolesnio veisimo: šiandien jie atsivedė dvynukus, o rytoj jie „atsisako“ duoti pieno

Mastitas

Tai vyksta lengvoje ar sunkioje stadijoje. Privatūs savininkai dažniausiai pastebi ligą, kai karvė jau apsiveršiuoja, o tešmuo išlieka tvirtas, o pieno yra nedaug. Lengvas etapas negali būti nustatytas be analizės. Greitąjį čekį gali gauti ir privatus savininkas, tačiau jo paprastai nepaisoma. Ūkiuose po veršiavimosi prieš pradedant naujagimį į tešmenį imami priešpienio mėginiai iš kiekvieno spenio.

Jei krūties uždegimas atsiranda dėl neinfekcinių priežasčių, gydymas paprastai atliekamas masažuojant ir dažnai čiulpiant. Esant auksiniam stafilokokui, rekomenduojami antibiotikai.

Bruceliozė

Nemaloniausia pieno trūkumo priežastis. Liga vystosi lėtai, ankstyvoje stadijoje nėra simptomų. Būtent dėl ​​šios priežasties pieninių galvijų savininkams reikia atlikti bruceliozės tyrimą. Be laboratorinių tyrimų rezultatų, ankstyvoje stadijoje liga pasireiškia abortu vėlesnėje stadijoje. Todėl, jei karvė veršiasi anksčiau laiko ir neturi pieno, būtina kuo greičiau patikrinti gyvūną, ar nėra bruceliozės.

Nėštumas trunka 9 mėnesius, o persileidimai dažniausiai įvyksta vos 8–9 mėnesius. Kadangi tai nėra įprastas veršiavimasis ir nenustatytas būtinas hormoninis fonas, pienas nesigamina.

Dėmesio! Nereikia bandyti melžti abortuotos karvės.

Tai pavojinga pirmiausia gyvūno savininkui. Bruceliozė gerai perduodama per žalią pieną.

Dažnai šeimininkas nenori patikėti, kad jo išoriškai sveika ir derlinga karvė yra nepagydomai serga.

Ką daryti, jei karvė apsiveršia, bet nėra pieno

Būtų pageidautina nustatyti pieno trūkumo priežastį. Bet jei veršiavimasis buvo įprastas ir laiku, o mastito nėra, laktaciją gali sukelti oksitocino injekcija. Šėrimo klaidos, dėl kurių atsiranda medžiagų apykaitos sutrikimų, nebegali būti taisomos. Jūs galite stimuliuoti tik pieno tekėjimą.

Tačiau turime prisiminti, kad oksitocino „pagrindinė užduotis“ yra gimdos lygiųjų raumenų susitraukimas veršiavimosi metu. Nespecialistui paprasčiausias būdas yra švirkšti hormoną po oda arba į raumenis. Tokiu atveju reikalinga dvigubai didesnė dozė, palyginti su į veną ar epidurą vartojamu vaistiniu preparatu. Perdozavus oksitocino, šalutinio poveikio nebuvo. Dozė karvei, švirkščiant į raumenis, yra 30-60 TV. Vienkartinė injekcija. Taip pat vaistas švirkščiamas, jei karvė yra per silpnai susitraukusi.

Komentuok! Oksitocino įvedimas iškart po apsiveršiavimo palengvina placentos išsiskyrimą.

Mastito negalima išgydyti akimirksniu. Tokiu atveju veršelis laistomas priešpieniu iš kitos karvės, gimdai skiriamas antibiotikų terapijos kursas. Pastarasis gali būti vietinio arba bendro pobūdžio. Pirmuoju atveju į spenelius suleidžiamas antibakterinis tepalas. Šiuo metu neįmanoma leisti jauniklio prie tešmens.

Jei mastitas išplito į visą skiltį ar visą tešmenį, geriau naudoti antibiotikus į raumenis. Tešmens turinį patariama išpilti kas 2 valandas.

Jei veršiavimasis buvo per anksti, vargu ar išgyvena. Audiniai iš lavono turi būti pristatyti laboratorijai ištirti.

Sulaikyta placenta, net laiku gimus veršeliui, gali būti ankstyvas bruceliozės požymis.

Veterinaro patarimai

Išskyrus mastito gydymą, veterinarai neturi specialių rekomendacijų.Kartais net neįmanoma suprasti, kodėl išoriškai visiškai sveikas gyvūnas neduoda pieno. Todėl rekomendacijos yra įmanomos tik esant aiškioms priežastims.

Jei karvė nėra melžiama dėl edemos, jai skiriami diuretikai. Kad kepenys ir inkstai nebūtų perkrauti stipriais vaistais, lituojamas krapų nuoviras. Geriausia virti tik sėklas. Jie turi stipresnį diuretikų poveikį. Lygiagrečiai tešmuo masažuojamas judesiais į viršų. Užpakalinės skilties yra šiek tiek kyšojusios nuo spenelių iki uodegos. Priekis - į priekį iki skrandžio.

Dėmesio! Stipriai minkyti neįmanoma, tai sukels skausmą.

Norint išvengti stipraus patinimo, karvę reikia pašalinti iš koncentrato paskutinį nėštumo mėnesį. Po dviejų savaičių tešmuo turėtų būti normalus.

Gydant mastitą, vaistas "Percutan" gerai tinka. Tai purškimo forma, skirta naudoti iš išorės. Jie naudojami ne tik sergant mastitu, bet ir smulkių odos pažeidimų dezinfekcija. Naudokite neperdirbtų sveikų skilčių pieną. Užkrėstas stafilokoku pašalinamas ir sunaikinamas. Jūs negalite jo duoti ir veršeliui.

Visos manipuliacijos gali sukelti problemų karvės savininkui, kuris neturi specialių įgūdžių. Tokiu atveju geriau pakviesti veterinarą.

Išvada

Jei po karvės karvė neduoda pieno, bet atrodo sveika, kaip pirmoji pagalba skiriama oksitocino injekcija. Patinimą taip pat galite pašalinti patys. Dėl likusių pieno trūkumo problemų reikia specialisto įsikišimo ir tikslios diagnozės nustatymo.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba