Jaroslavlio veislės karvė: charakteristikos, nuotraukos, apžvalgos

Dėl padidėjusios pieno produktų paklausos abiejose Rusijos sostinėse XIX amžiuje Jaroslavlio provincijoje prasidėjo sūrio ir sviesto pramonės klestėjimas. Prie sėkmingų pardavimų prisidėjo ir patogūs susisiekimo maršrutai tarp Jaroslavlio, Maskvos ir Sankt Peterburgo. Tačiau sūrio ir sviesto gamybai reikia daug pieno. Tuo metu Jaroslavlio kaimai negalėjo suteikti pramonininkams reikiamo kiekio žaliavų.

Bandant gauti verslui reikalingo pieno, buvo sukurtos pienininkystės bendrijos, kurios iš turimų Šiaurės Šiaurės Rusijos karvių gyvulių iš pradžių atrinko jiems reikalingus asmenis. Kol nebuvo įmanoma atsižvelgti į produktyvumą, karvės buvo atrenkamos pagal spalvas. Jaučiai buvo parinkti išorei. Daug vėliau Jaroslavlio galvijai buvo pradėti rinkti pagal pieno primilžį ir riebalų kiekį.

XX amžiaus pradžioje Jaroslavlio karvių veislė sulaukė pramonininkų pripažinimo ir pradėjo plisti po kaimynines provincijas. Po revoliucijos buvo sukurti valstiečių veisimo sodai, kur karvių savininkai galėjo atsivesti savo gyvūnus poruotis su veisliniu buliu, ir didelės asociacijos, užsiimančios veisimo darbu.

30-ųjų pabaigoje jie bandė kirsti Jaroslavoką Ost-Frizo buliais. Tačiau dėl šio kryžminimo Jaroslavlio karvėse buvo prarasta pagrindinė pieno savybė: riebalų kiekis. Pieno kokybė smarkiai krito. Devintajame dešimtmetyje Jaroslavlio karvės vėl buvo kirstos su Holšteino galvijais, siekiant padidinti primilžių. Todėl atsirado vadinamasis Jaroslavlio veislės Michailovskio tipas.

Šiandien selektyvią vertę turinčią Jaroslavką išstumia daugiau pieną gaminančių užsienio veislių, o jos skaičius mažėja. 2007 m. Bendras Jaroslavlio veislės karvių skaičius buvo 300 tūkst. Galvijų. Tai yra tik 2,5% viso galvijų, auginamų Rusijos Federacijoje, skaičiaus. Daugiausia Jaroslavlio galvijų sutelkta Vologdos, Tverų, Ivanovo ir Jaroslavlio regionuose.

Ant pastabos! Jaroslavlio veislė yra gerai pritaikyta Rusijos šiaurės vakarų ir centrinių zonų klimatui ir rekomenduojama laikyti privačiose sodybose.

Jaroslavlio veislės aprašymas

Jaroslavlio karvės yra ryškaus pieno tipo gyvūnai. „Yaroslavka“ turi sausą, kampuotą kūną su gerai išsivysčiusiu kaulu. Karvių aukštis yra nuo 125 iki 127 cm, pasviręs ilgis - nuo 152 iki 155 cm. Tai yra, Jaroslavlio veislės karvių pailgėjimo indeksas yra 121,6 - 122. Galva sausa, grakšti, lengva. Veido galvos dalis yra pailga. Kaklas yra ilgas ir plonas. Krūtinė yra gili, bet siaura, nykštukas silpnai išsivystęs. Ketera yra aukšta. Kryžkaulis pakeltas virš juosmens stuburo, sukurdamas nepageidaujamą pieninės veislės viršūnę. Kryžius platus. Kojos yra plonos, trumpos. Šlaunikaulio apimtis yra 17–18 cm, kaulų rodiklis - 13,6–14. Tešmuo yra vidutinio dydžio, dubenėlio formos.

Ant pastabos! Jaroslavkoje priekinės tešmens skiltys dažnai yra geriau išsivysčiusios nei užpakalinės.

Nusileidęs arba į stogą panašus krupas yra išorės kaltė.

Jaroslavlio veislės karvių spalva yra daugiausia juoda su baltu snukiu. Tačiau recesyvinė raudona spalva yra labai reta. Jei pezhina ant galvos yra privalomas Jaroslavlio ženklas, kiti ženklai yra pageidautini, bet nebūtini. Dažnai Jaroslavai gali turėti tamsius „akinius“ aplink akis ir pezhiną ant pilvo, kojų ir uodegos galiuko.

Jaroslavlio veislės karvių produktyvios savybės

Suaugusio Jaroslavo svoris nedidelis: 350 - 450 kg. Jaučiai, turintys deramą raumenų masę, gali viršyti karalienes 2 kartus. Jaroslavlio buliaus svoris yra 700 - 900, kartais 1200 kg.Nuotraukoje matyti, kad net jaunas jautis su elegantišku griaučiu turi padorų raumenų kiekį.

Įspėjimas! Jaučiai neturėtų subraižyti kaktos.

Galvijams tik karvės buvo parinktos orientuotis į žmogų, kad iš jų galėtų gauti pieno. Nedaugelis žmonių domėjosi bulių, kurios buvo mėsos, pobūdžiu. Todėl beveik visų veislių galvijai, ramiai nusiteikę karvėms, jaučiai dažnai būna nemalonūs ir agresyvūs. Nubraukę kaktą, jie suvokia kaip kvietimą imtynėms.

Veršeliai gimsta sveriantys 25 - 30 kg. Jaroslavoko mėsos savybės yra prastesnės nei juoda ir balta gyvulių, tačiau jaučiai greitai maitinasi, pusantrų metų pasiekdami 350 kg svorį. Skerdžiamos mėsos išeiga iš 1,5 metų veršelio skerdenos yra 52 - 57%. Naudojant kompetentingą dietą penėjimo laikotarpiu, mėsos derlius gali siekti 60%. Subtili liesa Jaroslavlio gobių mėsa turi gerą skonį.

Pieno produktyvumas laktacijos metu gali siekti 5000 litrų. Pienas yra aukšto skonio ir turi 4% riebalų.

Svarbu! Jaroslavai labai reaguoja į pašarus.

Pagerėjus racionui, karvės iškart reaguoja padidindamos primilžius. Tiesa, yra ir monetos atvirkštinė pusė: bandant Jaroslavlio moteris šerti nekokybišku šienu ar koncentratais, karvės iškart „atsilygins“ sumažėjus produktyvumui.

Tarp veislės pranašumų, be skonio, gauto iš gyvulininkystės produktų, galima pažymėti atsparumą ligoms, įskaitant leukemiją.

Ant pastabos! Grynakrauję Jaroslavlio karvę geriau įsigyti specializuotuose veislininkystės ūkiuose.

Jaroslavlio veislės karvių savininkų apžvalgos

Artemas Kazantsevas, nuo. Mosolovo
Kai pasirinkau galvijus savo namams, norėjau mažos karvės, kad ji užimtų mažiau vietos. Būtų malonu, jei jis būtų nepretenzingas maiste. Man patarė Džersis... Pažiūrėjau į šios veislės kainas ir nusprendžiau, kad galiu tai padaryti. Ir tada aš susidūriau su Jaroslavlio karvės pardavimo skelbimu. Paaiškėjo, kad Jaroslavlio karvės augimas yra beveik kaip marškinėliai. Pienas yra tik šiek tiek mažiau riebus nei užjūrio galvijų. Pieno primilžis gali būti dar didesnis. Buvo baugu, kad Jaroslavka reikalauja pašarų, tačiau paaiškėjo, kad šiai karvei mūsų žolė ir šienas yra gana tinkami. Aš nusipirkau telyčią. Pirmasis veršiavimasis dar nieko. Antruoju jie pradėjo maitinti 2 kibirus per dieną. Mano žmona valgė plikai įsigijusi separatorių. Pažadai, jei nepirksiu, trenksi sviestu į galvą. Ji gali.

Sergejus Kistanovas, poz. Povaljajevo kiemai
Atvirai kalbant, nusprendžiau nusipirkti Jaroslavlio veislę dėl jos išvaizdos ir dėl to, kad niekas kitas mūsų kaime neturi. Jūs negalite supainioti „atsitiktinai“. Kai palyginau Jaroslavkos savybes su kitų veislių karvėmis, buvo kažkas geresnio, kažkas blogesnio. Be išvaizdos, lemiamas veiksnys buvo pieno riebumas. Man atsibodo vanduo, kurį kaimynai lieja iš savo Holšteino dramblių. Mažiau yra geriau, bet riebiau.

Išvada

Jaroslavlio galvijai gerai tinka laikyti namų ūkio sklypuose. Mažas karvės dydis ir geras jautienos mėsos derlius daro šią veislę naudinga privačiai nuosavybei. Jaroslavka daugiau nei moka už maistingumo vertę pašarams su aukštos kokybės pienu, kurio riebumas yra vienas didžiausių.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba