Schwyz karvė: už ir prieš, nuotraukos, apžvalgos

Šiandien augintinius auginantys žmonės galvoja, kurią galvijų veislę pasirinkti savo kieme. Viskas priklauso nuo to, kuri kryptis bus pasirinkta: pieno ar mėsos. Bet Švitskaja veislės karvės vienodai naudinga mėsos ir pieno gamybai tuo pačiu metu.

Gyvūnų priežiūros ir auginimo ypatumai, šėrimo taisyklės bus aptariamos straipsnyje. Be to, mes įvardinsime Šveicarijos karvių veislės pliusus ir minusus. Taigi turėsite galimybę galvoti ir teisingai pasirinkti galvijus savo asmeniniams antriniams sklypams ar ūkiui.

Šiek tiek istorijos

Šios veislės karvės prieš kelis šimtmečius buvo išvestos Šveicarijoje, Schwyz kantone. Norint pagerinti vietinius gyvūnus trumpomis kojomis, buvo naudojamos rytinių veislių gobės. Jau tuo metu veisėjai galvojo apie melžiamų ir mėsinių karvių auginimą. Be to, gyvūnai turėjo turėti jėgų ir ištvermės, kad jaučiai galėtų būti naudojami valstiečių darbams.

Šiandien Švitskajos rudųjų galvijų veislė yra anksti subrendę, labai produktyvūs ir stiprūs gyvūnai, tiekiantys mėsą ir pieną.

Šveicariškos karvės yra paplitusios visame pasaulyje. Veisėjai ir toliau stengiasi tobulinti veislę. Be to, kiekvienoje šalyje gyvūnai turi savų skirtumų.

Dėmesio! Italijos šveicarai yra daugiau mėsos veislės.

Rusijoje vyraujanti rudoji Švitskajos veislė, gauta XIX a. Be to, Rusijos selekcininkai sukūrė tris veisles:

 • pieninė;
 • pienas ir mėsa;
 • mėsa ir pieno produktai.

Veisimo ūkiai gerai rūpinasi „Schwyz“ buliais, nes Rusijos žemės ūkio ateitis priklausys nuo jų sveikatos.

apibūdinimas

Bendrieji rodikliai

Nepaisant to, kad Schwyzas gali skirtis, būtina žinoti apie bendrus ženklus:

 1. Šveicarijos karvės yra rudos spalvos, tačiau atspalvis gali būti skirtingas. Jie išsiskiria elastinga ir plona oda. Veislę galima atpažinti iš tamsaus švino veidrodžio aplink nosį ir šviesių plaukų.
 2. Nugaroje plaukai taip pat yra lengvesni nei šonuose ir pilve. Šveicarijos bulių galva ir priekinis liemuo tamsesnis nei telyčių. Pažiūrėkite, kaip išvaizdus gyvūnas atrodo nuotraukoje.
 3. Gyvūnų formos yra proporcingos, tačiau čia galite rasti skirtumą. Mėsos krypties gyvūnų raumenys yra labai išvystyti, jie yra plati kūne, tačiau tešmuo yra silpnai išsivystęs. Kita vertus, pieniškos šveicariškos karvės yra kampuotos su pailgu kūnu.

Pieno-mėsos veislė, aprašymas

Rusai teikia pirmenybę Schwyz veislės pieno ir mėsos karvėms.

Ypatingą dėmesį skiriame gyvūnų apibūdinimui ir būdingiems bruožams:

 • didelis, iki 1 metro 34 cm aukščio;
 • ant stipraus trumpo kaklo yra maža galva, su plačia kakta;
 • ragai su tamsiais antgaliais;
 • krūtinės apimtis siekia 187 cm, plotis - apie 44 cm, o gylis - apie 70 cm;
 • nėra dėmės;
 • tešmuo yra dubenėlio formos, mažesnis nei grynai pieniškos veislės karvių;
 • kojos su juodomis kanopomis yra gerai pritvirtintos ir išsiskiria savo stiprumu.

Svorio kategorijos

Dabar apsistokime prie Šveicarijos veislės karvių - svorio savybės:

 1. Naujagimiai veršeliai yra gana dideli, sveria 32–41 kg. Būdami vienerių metų, telyčios ir jaučiai priauga apie 300 kg. Jau pusantrų metų optimaliomis sąlygomis veršeliai sveria 350–370 kg. Paprastai dienos svoris turėtų padidėti nuo 800 gramų iki vieno kilogramo. Štai nuotraukoje esantys „Schwyz“ veršeliai.
 2. Suaugusių Schwyz veislės karvių svoris svyruoja apie 550 kg. Taip pat yra rekordininkų, sveriančių beveik 800 kg.
 3. Perų jaučių svoris yra apie 950 kg. Puikiai maitindami ir prižiūrėdami, jie gali pasiekti 1100 kg.
Komentuok! Žinoma, Šveicarijos veislės karvės reikalauja ypatingos priežiūros ir mitybos.

Apie produktyvumą

Šveicarijos veislės karvės, net ir pieno bei mėsos, pasižymi puikiu primilžiu. Vieno gyvūno produktyvumas yra iki 3,5 tonos pieno, kurio riebumas yra nuo 3,6 iki 3,8%. Veisimo ūkiuose šis skaičius siekia keturis procentus. Baltymų piene yra iki 3,6%, todėl gaunamas didelis varškės sūrio derlius.

Svarbu! Daugelis galvijų savininkų pažymi, kad sūris yra puikus.

Kalbant apie mėsą, derlius siekia apie 60 proc. Šveicarijos mėsa yra aukštos kokybės.

Šveicariškos karvės ūkyje:

Apibendrinkime

Šveicarijos veislės karvės, deja, nėra visoje Rusijoje, bet tik 9 regionuose. Atsižvelgiant į galvijų produktyvumą, norėčiau, kad šie gyvūnai apsigyventų ūkiuose ir pagalbiniuose rusų sklypuose ir užimtų ten dominuojančią padėtį. Juk sankcijoms iš Vakarų ir Amerikos reikia plėtoti žemės ūkį ir gauti didelį kiekį aukštos kokybės ir ekologiškų produktų.

Daugelis mūsų skaitytojų domisi, kokie yra karvių pliusai ir minusai. Paskirkime juos.

Teigiami taškai:

 • karvės ir gobiai yra ištvermingi, dideli, praktiškai neserga, jei užtikrinama tinkama priežiūra, šėrimas ir priežiūra;
 • greitas augimas ir svorio padidėjimas;
 • karvės veršiuojasi kasmet, kartais dvyniai;
 • didelis pieno ir mėsos derlius;
 • gyvūnai yra ramūs, subalansuoti, agresyvumas nepastebimas;
 • jaustis puikiai bet kokiomis klimato sąlygomis.

O dabar apie minusus, nes būtų nesąžininga nutylėti apie juos mūsų skaitytojų atžvilgiu. Nors reikia pažymėti, kad yra keletas trūkumų:

 • pašaruose turėtų būti daug kalorijų ir dideli kiekiai;
 • mažas pieno produktyvumas;
 • Dėl nestandartinio tešmens pobūdžio mašininis melžimas yra netinkamas, nors karvės melžiamos rankomis privačiuose ūkiuose ir mažuose ūkiuose.

Gyvūnų augintojų apžvalgos

Anastasija, 54 metai, Jaroslavskajos sritis
Karvę Schwyzą turiu daugelį metų. Aš nesidžiaugiu ja. Pienas saldus ir skanus. Mano Aušros veršeliai kasmet atneša stiprių ir sveikų veršelių, kurie auga šuoliais. Žinoma, jūs turite rūpintis pašarais. Be šieno, žiemą duodame kombinuotuosius pašarus ir sultingus pašarus: burokėlius, bulves. Visiems patariu laikyti šios veislės karves.

Nikolajus, 43 metai, Nižnij Novgorodas
Mano karvė yra pieninė. Jūra duoda pieno, bet mėsa ant kaulų blogai auga. Maniau, kad priežastis buvo maitinimas. Bet kolegos ūkininkai mane nuramino sakydami, kad šveicarų karvės, skirtos pieno gamybai, niekada nebus riebios.

Olga, 41 metai, Smolensko sritis
Gyvename netoli Smolensko veislininkystės ūkio, kuriame auginamos šveicariškos karvės. Ten buvo nupirkta telyčia. Apvaisinta toje pačioje vietoje. Gimė veršiukas - tiksli motinos kopija. Greitai auga, sveika. Aš pridedu iki 25 litrų per dieną. Bet jei neturite galimybės gauti reikiamo pašaro kiekio, tuomet geriau įsigyti paprastų vietinių karvių. Juk šveicarams reikia įvairios ir gausios dietos.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba