Karvė eina per veršiavimosi datą: kodėl ir kiek dienų veršelis gali nešti

Dažnai pasitaiko atvejų, kai karvė praėjo veršiavimosi datą. Čia mes vis dar turime išsiaiškinti, ką kiekvienas iš savininkų reiškia žodžiu „išlaikytas“. Vidutiniškai nėštumas trunka 285 dienas ± 2 savaites. Taigi kyla klausimas, nuo kurio momento manyti, kad apsiveršiavimo laikotarpis praėjo.

Kodėl karvė viršija savo veršiavimosi datą?

Karvių veršiavimosi vėlavimas yra daugybė priežasčių. Ir ne visi jie yra džiaugsmingi:

  • dvyniai;
  • praeiti;
  • dideli vaisiai;
  • pervažiuoti;
  • netikras nėštumas;
  • vaisiaus mumifikacija.

Daugeliu atvejų savininkai mano, kad jei karvė praleis veršiavimosi datą, ji turės dvynukus. Iš tikrųjų galvijai priklauso pavienių gyvūnų grupei, pavyzdžiui, arkliams. Dvyniai gimsta tik 1-2% atvejų. Ir tai dažniausiai yra labai nepageidaujamas reiškinys. Apvaisinus du kiaušinius vienu metu, yra didelė persileidimo rizika. O gimę veršeliai bus silpnesni už „vienišus“. Tai, kad karvė praleido terminą, dar nereiškia, kad būtinai bus dvynukų. Vėluojančio veršiavimosi skaičius gerokai viršija galvijų dvynių skaičių.

Šis paplitimas paaiškinamas tuo, kad gobiai ilgą laiką „sėdi“ įsčiose. Beveik visų žinduolių rūšių patinai vystydamiesi atsilieka nuo patelių. Net ir po gimimo. Todėl ankstyvame viešbutyje verčiau reikėtų laukti telyčios, o su vėlyva - jaučio. Karvė gali peržengti, net jei ji veršiuotųsi su dideliu veršeliu. Bet čia, ko gero, būtent vėlavimas veršiuotis. Vaisius turi laiko augti. Ir šiuo atveju priežastis ir pasekmė yra painiojami. Praėjo ne karvė, nes vaisius yra didelis, o veršelis užauga dėl vėlyvo veršiavimosi. Šiuo atveju vėluojama dėl nedidelio hormoninio sutrikimo. Kūnas neturi pakankamai oksitocino, kad galėtų pradėti veršiavimąsi. Toks nesėkmė nėštumo ypač nekenkia, tik ilgina.

Kartais būna vadinamasis „viršijimas“. Šis žodis turi dvi reikšmes. Vienas reiškia rimtas karvės sveikatos problemas, antrasis rodo tik tai, kad gyvūnas buvo apvaisintas vėliau. Tai lovoje. Bet veršiavimosi laiką teks nustatyti ne skaičiuojant, o išoriniais ženklais. Tai gali atsitikti, jei šalia yra jautis. Pirmą kartą karvė netręšė ir „ramiai“ iš šeimininkų nuėjo prie buliaus kitoje medžioklėje. Padėtis su patologijomis yra blogesnė.

Jei karvė praleido terminą, veršiavimas gali būti netikėtas gyvūno savininkui.

Patologinės priežastys

Klaidingą nėštumą sukelia per didelis hormoninis lygis. Išoriškai viskas vyksta taip, lyg gimdoje išsivystytų embrionas. Dažnai, net atliekant tiesiosios žarnos tyrimą, neįmanoma nustatyti, ko karvė praleido. Čia gali padėti ultragarsas. Klaidingas nėštumas iki „veršiavimosi“ gali išsivystyti pagal 3 galimybes:

  • pilvas „ištuštėja“ be pasekmių;
  • bus „veršiavimasis“;
  • išsivys pyometra.

Esant klaidingam nėštumui, gyvūnai dažnai „gimdo“ ir priskiria jaunikiui bet ką ir bet ką, iki negyvų daiktų.

Komentuok! Dėl piometros išsivystymo gali būti priverstinai paskerstos.

Vaisiaus mumifikacija vystosi nėštumo viduryje. Embrionas miršta, tačiau kadangi gimdos kaklelis yra uždaras, puvimo bakterijos negali patekti į vidų. Dėl sumažėjusio miometriumo ir uždaro kaklo susitraukimo vaisius lieka gimdoje. Pamažu džiūsta ir mumifikuojasi.

Mumifikuojant gyvūnai neturi medžioklės požymių, o savininkas mano, kad karvė yra nėščia.Problema „pašalins save“, jei gimdos raumenys pradės susitraukti. Bet šiuo atveju karvė praeina per 3 savaites. Mumifikuoti embrionai visada išsirita labai vėlai. Dažnai po atitinkamų hormonų injekcijų reikia dirbtinai pašalinti vaisių. Pastarieji reikalingi, kad gimdos kaklelis atsivertų, o veterinaras sugebėjo patekti į embrioną.

Komentuok! Po mumifikacijos dažnai vystosi nevaisingumas, nes endometriume vyksta lėtiniai distrofiniai ir uždegiminiai procesai.

Kiek laiko karvė gali nešioti veršį

Paprastai karvė vaikšto apie 10 dienų. Daugiausiai 26 dienos. Tai beveik 260–311 nėštumo dienos. Nors pagal gyvulių augintojų patirtį veršiavimosi laikotarpį pratęsti net 3 savaitėmis yra retenybė. Dažniausiai ne daugiau kaip 15.

Komentuok! Teiginys, kad terminas gali atsirasti 240 dieną, neatitinka tikrovės: veršiavimasis 8 mėnesį yra vėlyvas persileidimas su infekcine liga.

Apytikslė pastangų panaudojimo vieta atliekant „stūmimo testą“, jei gimda išlaikė sąlygas, todėl galite nustatyti, ar viduje yra gyvas veršelis

Ką daryti, jei karvė viršija savo veršiavimosi datą

Kol nesibaigia terminas, nereikia per daug jaudintis. Bet būtina stebėti nėštumo eigą. Vėlyvas veršiavimasis paprastai būna sunkus dėl to, kad vaisius turi laiko išaugti virš normos.

Jei vėliau abejojate, galite savarankiškai patikrinti, ar veršelis yra ir ar jis gyvas. Norėdami tai padaryti, karvė stipriai, bet ne staigiai, įstumiama į pilvą iš apačios dešinėje. Jauniklis nedelsiant pasipiktins tokiu gydymu ir duos grįžti.

Jei karvė jau praėjo 3 savaites, skaičiuojant nuo 285 dienos, geriau pakviesti specialistą, kuris gali nustatyti nėštumą. Su sąlyga, kad „stūmimo bandymas“ neduos rezultatų. Jei veršiukas stumia, o tešmuo pradeda pildytis, belieka laukti veršiavimosi ir prisiminti, kad žolėdžiai gali savavališkai per dieną pakeisti laiką. Tai yra gynybos mechanizmas. Jie negimdo, jei yra nerimą keliantis veiksnys. Tokiu atveju tokio kasdienio vėlavimo priežastis gali būti pats savininkas.

Išvada

Jei karvė apsiveršiavimo dieną praėjo daugiau nei 3 savaites, savininkas gali sunerimti. Apskaičiuotos datos pakeitimas 10 dienų yra dažnas reiškinys, nėra ko jaudintis. Gyvūnai nėra mašinos, leidžiančios palikuonius gaminti griežtai laiku.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba