Raudonos stepės karvė: nuotr

Raudonos stepės karvė neturi labai ilgos istorijos, palyginti su daugeliu Vakarų pieno veislių. Jie pradėjo jį veisti XVIII amžiaus pabaigoje, sukryžminę Vakarų galvijus su senąja juodųjų galvijų veisle, kuri tuo metu buvo auginama Ukrainoje. Ukrainos „aborigenai“ - pilkosios stepių veislės galvijai buvo labiau skirti naudoti diržams. Ant galingų ir atsparių šios veislės jaučių čumakai išvyko į Krymą druskos. Bet po Kotrynos Didžiosios Krymo užkariavimo 1783 m. Ir užmezgus ryšį tarp pusiasalio ir žemyno, taip pat pašalinus karinę grėsmę iš pietų, arkliai tvirtai užėmė savo „teisėtą“ vietą kaip grimzliai.

Stiprių ir atsparių, bet labai lėtų pilkų stepių veislės jaučių nebereikėjo, o į užsienį imta importuoti užsienio pieninius galvijus. Tai, žinoma, padarė ne valstiečiai, o vokiečių kolonistai. Dėl absorbcinio pilkų stepių karvių kryžminimo su bulių augintojais raudonųjų Ost-Friesian, Simmental, Angeln ir kitų veislių veislėmis, atsirado nauja pieninių galvijų veislė, pavadinta pagal spalvų ir stepių veisimosi plotą.

Oficialiai raudonųjų stepių veislė buvo pripažinta XIX amžiaus pradžioje. To paties amžiaus 70-aisiais dėl migracijos procesų raudonųjų stepių veislės karvės iš Juodosios jūros stepių prasiskverbė į rytines Rusijos imperijos dalis: Volgos regioną, Kubaną, Kalmykiją, Stavropolio sritį, Vakarų Sibirą . Kiekviename rajone raudonųjų stepių veislė buvo maišoma su vietiniais galvijais, keičiant produktyvias ir išorines savybes. Dėl to susidarė kelios „vokiškų“ raudonųjų karvių rūšys.

Nuotraukoje yra Kulundos tipo jautis.

Veislės aprašymas

Bendras įspūdis: stiprios, kartais grubios konstitucijos gyvuliai. Skeletas yra lengvas, bet tvirtas. Galva nėra didelė, dažniausiai lengva ir grakšti. Bet, atsižvelgiant į tipą, jis gali būti šiek tiek grubus. Nosis tamsi. Veislė yra raguota, ragai yra šviesiai pilkos spalvos.

Ant pastabos! Raudonos stepės veislės ragai nukreipti į priekį, o tai sukelia papildomą pavojų šių gyvūnų savininkams.

Kovodama bandoje dėl hierarchijos, karvė gali plakti varžovą ragu. Raudonosios stepės galvijus, jei įmanoma, reikia išdžiovinti veršeliais.

Kaklas yra plonas, vidutinio ilgio. Kūnas ilgas. Viršutinė linija yra netolygi, tarp stuburo dalių yra aiškių skirtumų. Ketera yra aukšta ir plati. Nugara siaura. Nugarinė ilga ir siaura. Kryžkaulis pakeltas ir platus. Kryžius yra vidutinio ilgio. Kojos yra trumpos ir gerai pritvirtintos.

Raudonųjų stepių veislės vidutinio dydžio galvijai. Aukštis ties ketera 127,5 ± 1,5 cm, pasviręs ilgis 154 ± 2 cm, pailgėjimo indeksas 121. Krūtinės gylis 67 ± 1 cm, plotis 39,5 ± 2,5 cm. Riešo apimtis 18 ± 1 cm, kaulo indeksas 14 ...

Tešmuo gerai išsivystęs, mažas, suapvalintas. Speneliai yra cilindro formos.

Raudonos stepių veislės spalva atitinka jos pavadinimą. Karvės yra visiškai raudonos. Ant kaktos, tešmens, pilvo ir galūnių gali būti nedideli balti ženklai.

Išoriniai trūkumai

Deja, šios veislės karvės taip pat turi pakankamai trūkumų. Tiesą sakant, nebuvo visaverčio selekcijos darbo, o valstiečiai galėjo nutikti karvėms, turinčioms trūkumų, kad tik gautų pieno. Todėl veislėje yra:

  • plonas griaučiai;
  • siauras ar nukarusis krupas;
  • mažas svoris;
  • tešmens defektai;
  • prastas raumeningumas;
  • netinkamas kojų padėties nustatymas.

Rinkdamiesi karvę pirkti, būtinai atkreipkite dėmesį į išorės ir tešmens defektų buvimą. Jie dažnai daro įtaką karvės sveikatai, veršiavimosi savijautai arba pieno primilžiui. Ypač dėl netinkamai formuojamo tešmens melžimo atsiranda mastitas.

Raudonųjų stepių veislės karvių produktyviosios savybės

Suaugusios karvės svoris svyruoja nuo 400 iki 650 kg. Jaučiai gali pasiekti 900 kg. Gimdami telyčios sveria nuo 27 iki 30 kg, jaučiai nuo 35 iki 40 kg. Tinkamai organizavus šėrimą, veršeliai per šešis mėnesius priauga svorio iki 200 kg. Iki vienerių metų veršelis gali sverti iki 300 kg. Skerdžiamos mėsos derlius 53%.

Pieno gamyba priklauso nuo klimato veisimosi zonos. Iš gausių sultingų pašarų raudonos stepės karvė gali išgerti daugiau kaip 5000 litrų pieno. Tačiau vidutiniai laktacijos laikotarpio rodikliai yra 4-5 tonos pieno.

Ant pastabos! Sausringuose regionuose mažai tikėtina, kad per metus iš šios veislės karvių būtų galima gauti daugiau kaip 4 tonas pieno. Stepių regionuose įprastas šios veislės karvių produktyvumas yra 3-4 tūkstančiai litrų.

Šios veislės karvėse pieno riebumas yra „vidutinis“: 3,6 - 3,7%.

Veislės nauda

Raudonoji stepė, išauginta sausringose ​​Ukrainos Juodosios jūros stepėse, pasižymi aukštomis prisitaikymo savybėmis ir lengvai prisitaiko prie bet kokių klimato sąlygų. Ji nereikalinga sulaikymo sąlygų. Juodosios jūros regione žalia žolė auga tik pavasarį ir rudenį. Vasarą stepė visiškai išdega po kaitriąja saule, o žiemą sušalusią žemę dengia sniegas. Raudona stepė gali greitai priaugti svorio ant žolės, kol ši žolė išdegs. Sausuoju periodu gyvuliai išlaiko svorį valgydami sausą žolę, kurios maistinė vertė yra maža.

Šios veislės galvijai toleruoja vasaros karštį, kuris gerokai viršija 30 ° С, o žiemą - šaltą stepių vėją. Karvės visą dieną gali ganytis saulėje be vandens. Be šių privalumų, raudonosios stepės veislė turi labai stiprų imunitetą.

Rekomenduojamos raudonosios stepės veisimosi zonos: Uralas, Užkaukazė, Stavropolis, Krasnodaro teritorija, Volgos sritis, Omsko ir Rostovo regionai, Moldova, Uzbekistanas ir Kazachstanas.

Veisimo ypatybės

Veislė išsiskiria ankstyva branda. Vidutiniškai telyčios atsiranda per pusantrų metų. Renkantis gamintojus, turėtumėte būti atsargūs ir atsižvelgti į galimus paveldimus išorės defektus. Jei telyčia turi kokių nors trūkumų, ji turėtų būti derinama su jaučiu be paveldimų defektų. Tiesa, tai negarantuoja aukštos kokybės veršelių gimimo, tačiau padidina to tikimybę.

Svarbu! Negalima leisti į veisimą karvių su netinkamai išsivysčiusiomis tešmens skiltimis.

Raudonosios stepės veislės karvių savininkų apžvalgos

Vitalijus Makaryčevas, nuo. Sargai
Kiek pamenu, mes Kryme visada laikėme raudonųjų stepių galvijus. Krymo klimato sąlygomis kitos karvės apskritai negalėjo gaminti pieno. Vasarą stepė, neturint vandens, virsta vientisa geltonai pilka erdve. Maisto ten gali rasti tik avys ir raudonųjų stepių galvijai. Neapsigaukite dėl daugybės ežerų. Visi jie yra žmogaus sukurti, o augmenija išdega net palei vandens telkinių krantus. Ne veltui prieš Krymo užkariavimą totoriai nuolat puolė. Jie paprasčiausiai neturėjo pakankamai maisto. Prasidėjus dirbtiniam laukų drėkinimui, sovietų režime ką nors užsiauginti tapo įmanoma. Bet tai laukai, kuriuose negalima leisti gyvulių. Taigi raudonos stepės vis tiek mums visiems padeda, ganosi sausais nepatogumais.
Vladimiras Sennikovas, nuo. Žalias vaikinas
Raudoną stepinę karvę laikau kaip tinkamiausią mūsų stepėms. Šieną galima pjauti tik vasaros pradžioje, jei tai nėra laistomi laukai. Bet tai skirta žiemai. Vasarą karves išvarome į sausą stepę. Kaimynai laiko daugiau arklių. Tie, kurie vasarą meta svorį, yra puikūs. Ir bent jau mūsų karvės. Bet veršelius reikia šerti grūdais. Priešingu atveju iki rudens mėsa bus blogai apdirbta.

Išvada

Atsižvelgiant į tai, kad raudonųjų stepių karvės pasižymi geriu primilžiu net ir nedaug pašarų stepių regionuose, jas galima auginti regionuose, kur dažnai būna sausros. Veislė reikalauja tolesnio selekcijos, tačiau šis klausimas šiandien sprendžiamas pietinių Rusijos regionų veislininkystės ūkiuose. Dėl nepretenzingumo šerti, karščiui ir atsparumui šalčiui raudona stepių karvė puikiai tinka laikyti privačiuose kiemuose.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba