Kaip išgydyti įtrūkusius karvių tešmenis

Karvės tešmens įtrūkimai yra dažna galvijų patologija. Jie sukelia gyvūnui skausmą, yra palankios patogeninių mikroorganizmų kaupimosi ir dauginimosi zonos. Todėl terapinės priemonės turi būti atliekamos nesėkmingai ir kuo greičiau, kad neišprovokuotų komplikacijų vystymosi.

Karvės tešmens įtrūkimų priežastys

Jei melžimo metu karvė ima elgtis neramiai, neleidžia melžėjai liesti tešmens, muša galūnėmis - tai plyšių požymiai. Kai jie atsiranda, svarbu kuo greičiau nustatyti tokios patologijos priežastis.

Vizualiai melžėja gali pamatyti įtrūkimus, įvairaus dydžio žaizdas. Dauguma jų yra ant spenelių. Jie gali būti išilginiai ir skersiniai, viengubi ar daugybiniai, raudonu dugnu ir šiek tiek sustorėjusiais kraštais. Įplyšus epidermio sluoksniui, tešmens ir spenių įtrūkimai kartais kraujuoja. Netinkamai prižiūrint, pieno liauka pasidengia purvu ir pluta.

Svarbu! Kadangi bet koks tešmens prisilietimas sukelia stiprų karvės skausmą, veršeliui neturėtų būti laikinai leidžiama prie jos prieiti, kad nesukeltų papildomų kančių.

Pagrindinės organo įtrūkimų atsiradimo priežastys:

  • nekokybiškas tešmens apdorojimas prieš melžimą ir po jo;
  • šlapias, nešvarus kraikas, pro kurį prasiskverbia patogeniniai mikroorganizmai;
  • antisanitarinės gyvūno laikymo tvarte sąlygos (drėgmė, purvas);
  • šiurkštus, aplaistytas melžimas (prispaudžiant).

Kartais patologijos priežastis yra pieno liaukos odos elastingumo sumažėjimas. Tai taip pat gali būti įtrūkimų ir plutos atsiradimo priežastis.

Kodėl tešmens įtrūkimai yra pavojingi?

Galvijų pieno liauka yra liaukos organas. Susideda iš 4 skiltelių, kurios baigiasi speneliais. Jis gana tvirtai priglunda prie apatinės sienos ir laikosi vietoje raiščio ir fascijos. Organą vaizduoja liaukinis audinys, šalinimo kanalai, jungiamasis audinys, nervų galūnės, limfinės ir kraujagyslės.

Taigi karvės tešmuo yra labai subtilus organas, su kuriuo reikia kruopščiai elgtis. Net nedidelė žaizda, tešmens ar spenio įtrūkimas gali sukelti nemalonių padarinių gyvūnui ir jo savininkui.

Jau ankstyvoje ligos vystymosi stadijoje karvė patiria skausmą melžimo metu ir atliekant higienos procedūras. Kiekvienas tešmens prisilietimas karčiui kelia stresą. Tai turi įtakos bendrai gyvūnų sveikatai ir pieno srautui. Pienas nėra visiškai melžiamas, dėl kurio išsivysto mastitas - uždegiminė pieno liaukų liga.

Jei savininkas nesiima jokių priemonių, ant purvo ir kraujo plutos ant liaukos susidaro pūlinys, dėl kurio išsivysto infekcinės tešmens ligos, pavyzdžiui, flegmonas - ūmus pūlingas uždegiminis laisvo jungiamojo audinio procesas. tešmuo.

Plyšiai, kaip ir tešmens bei spenių ligos, daro ekonominę žalą melžiamų karvių savininkams. Pienas tampa arba netinkamas vartoti, arba jo kiekis žymiai sumažėja.

Kaip pagydyti įtrūkusį karvės tešmenį

Jei situacija dar nepradėta, nėra jokių komplikacijų, tada įtrūkimų gydymas bus gana paprastas, nebrangus, o prognozė yra palanki.

Visą paveiktą vietą reikia gerai nuplauti, išvalyti nuo užteršimo šiltu vandeniu. Šiai procedūrai galite naudoti kepimo soda tirpalą. Tada reikia atsargiai nusausinti liaukos odą švariu rankšluosčiu.Po to turėtumėte tepti kambario temperatūros streptocido tepalą ar kitą dezinfekavimo priemonę.

Dėmesio! Likus 15 minučių iki melžimo procedūros, esant stipriam skausmui, spenelius galima gydyti novokaino tepalu. Tai sumažins skausmą, o melžimo metu karvė bus daug ramesnė.

Kiekvieną kartą po melžimo spenius reikia gydyti šiltu sodos tirpalu. Tada sutepkite vazeliną arba specialų tepalą, skirtą spenelių gydymui.

Taip pat rekomenduojama karvę pervesti į rankinį melžimą gydymo laikotarpiui arba melžimo mašiną naudoti švelniu režimu.

Iš liaudies gynimo būdų dažnai naudojami kopūstų lapai arba motinos ir pamotės lapai, apvyniojant juos liauka ir tvarsčius marle. Ryžių krakmolas taip pat praskiestas iki tirštos grietinės ir padengtas pažeista vieta.

Prevenciniai veiksmai

Profilaktika turėtų būti kruopšti karvės tešmens priežiūra:

  • kiekvieną kartą prieš melžimą reikia nuplauti šiltu vandeniu;
  • sausai nuvalykite švariu rankšluosčiu;
  • būtinai atlikite masažą.

Masažas žymiai pagerina kraujotaką, skatina pieno susidarymą ir visišką jo melžimą, daro odą švelnią ir elastingą. Tai reikia padaryti teisingai. Pirmiausia masažuojama dešinė karvės pieno liaukos pusė, o dešinė ranka dedama ant priekinio organo ketvirčio, ​​kairė - ant galinio. Nykštys turėtų būti nukreiptos viena į kitą. Tešmenį reikia švelniai pakelti ir nuleisti glostant iš viršaus į apačią. Masažuojant kairę liaukos pusę, nykščius reikia pasukti priešinga kryptimi. Baigę masažą, galite pradėti melžimo procesą.

Karvę reikia melžti sėdint ant suolo dešinėje gyvūno pusėje, uodega turi būti nedelsiant pririšta prie galūnės. Teisingiausia melžimo technika yra kumštis. Taigi pienas yra visiškai pamelžtas ir nesukelia gyvūnui skausmo. Melžėjos rankos turi būti švarios ir sausos.

Šeimininkui svarbu suprasti, kad gyvūną reikia laikyti švarų. Tvartą reikia valyti kasdien. Kraikas turėtų būti tik sausas ir švarus.

Išvada

Karvės tešmens įtrūkimai yra netinkamo savininko, personalo veiksmų ar, atvirkščiai, visiško neveikimo rezultatas. Laimei, įtrūkimams nereikia specialaus gydymo; net nepatyręs ūkininkas gali normalizuoti gyvūno sveikatą. Tačiau jei padėtis nepaisoma, prasideda krūtų edema, mastitas, flegmona ar kitos komplikacijos. Gali prireikti skubios veterinarinės pagalbos ir tinkamo gydymo.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba