Galvijų artritas

Daugelio gyvūnų ligos yra labai panašios į žinomas žmonių ligas. Tarp žinduolių sutampa audinių, sąnarių, raumenų struktūra. Sąnarių įtaisas taip pat turi panašumų, todėl patologijos dažnai būna vienodos. Galvijų artritas yra dažnas ir dėl įvairių priežasčių. Norint veiksmingai gydyti ligą, būtina laiku ją aptikti galvijuose ir pradėti veikti, geriau užkirsti kelią skausmingų procesų susidarymui jungtyje.

Kas yra galvijų artritas

Su artritu atsiranda galvijų sąnarių uždegimas. Iš pradžių gyvūnas šlubuoja vos pastebimai, o ligos eigoje jis tampa stipresnis. Pažeistos vietos išbrinksta, o vėlesniame etape atsiranda stiprus šlubavimas. Gyvūnas praranda savo produktyvumą, taip pat svorį. Tai ūmus sąnario uždegimas, atsirandantis dėl pūlingų infekcijų.

Ši liga pasireiškia jaučiams, karvėms, veršeliams, arkliams, kiaulėms. Šiuo atveju amžius nesvarbu. Daugeliu atvejų amžius nesvarbu, po traumos artritas gali išsivystyti net ir mažam veršeliui.

Veterinarai išskiria ne vieną, o visą ligų grupę, kurią vienija terminas „artritas“. Ligos pobūdis gali būti distrofinis, mišrus ir uždegiminis. Taip pat liga skirstoma į pirminę, kai infekcija įvyksta tiesiogiai sąnaryje, arba antrinę, kai infekcija patenka į sąnarį iš kaimyninių audinių, dėl abscesų, osteomielito.

Svarbu! Liga taip pat patenka į hematogeninius arba limfogeninius kelius.

klasifikacija

Gydymo metodas priklauso nuo ligos klasifikacijos, taip pat nuo būsimos galvijų prognozės. Svarbu atskirti tik prasidėjusį sąnarių uždegimo procesą nuo sunkios patologijos, dėl kurios gyvūnas gali atimti galūnę ir labai sumažinti gyvulių produktyvumą. Galvijų artritas skirstomas į du tipus:

 • pūlingas;
 • aseptinis.

Pūlinga įvairovė atsiranda tik po atvirų žaizdų ir sąnarių išnirimų. Dažniau lydi temperatūra ir labai prislėgta gyvūno būsena. Tuo pačiu metu aseptinis tipas vis dar turi ūminę ir lėtinę formą, nors pagal simptomus jis yra panašus į pūlingą artritą.

Dėl to gali atsirasti ataugų, ekostozių, osteofitų. Sergant pūlingu artritu, būdingi širdies plakimai, temperatūra pakyla.

Dėmesio! Sergant pūlingu artritu, bendra būklė yra blogesnė. Gyvūnas gali visiškai atsisakyti valgyti, o melžiamos karvės kelis kartus sumažina jų produktyvumą, o tai neigiamai veikia visos bandos produktyvumą.

Pūlingas artritas pažeidžia didžiausius gyvūno sąnarius, pavyzdžiui, alkūnę, klubą ir kelį. Mažiems sąnariams tokie destruktyvūs procesai netinka.

Ligos vystymosi priežastys

Pagrindinės ligos priežastys gali būti šios:

 • trauma, patempimai, mėlynės, raiščių plyšimas;
 • stiprus sąnarių stresas, pavyzdžiui, dėl antsvorio;
 • medžiagų apykaitos liga;
 • netinkama dieta, dėl kurios trūksta vitaminų ir mineralų.

Natūralus senėjimo procesas taip pat tampa galvijų artrito priežastimi. Nesilaikant sanitarinių ir higienos normų laikant galvijus tiek privačiuose ūkiuose, tiek didelėse karvidėse, liga gali išprovokuoti. Todėl būtina laikytis visų sanitarinės tarnybos nustatytų laikymo standartų, taip pat švaros tvarte ir užtikrinti, kad gyvūnams būtų pakankamai gryno oro. Tada nereikia bijoti veršelių, suaugusių karvių ir jaučių sąnarių sveikatos.Traumos gydymas turi būti racionalus ir profesionalus.

Galvijų artrito simptomai

Pagrindiniai bet kokio tipo galvijų artrito simptomai yra šie:

 • gyvulio vangumas ir atsisakymas šerti (taigi ir svorio kritimas);
 • šlubavimas ant sužeistos galūnės arba jos fiksavimas tam tikroje padėtyje (priverstinė galūnės padėtis);
 • sąnario patinimas ir aštrus skausmas;
 • greitas širdies ritmas;
 • pažeista vieta yra karšta ir skausminga;
 • karvė stengiasi nepakilti ant skaudamos galūnės;
 • jei jaučiate skaudančią galūnę, yra skausmas;
 • kaulų atauga;
 • jei artritas yra pūlingas, tada iš sąnario ertmės gali išsiskirti skystis.

Jei prasideda pūlingas artritas, tuomet bandos gyvūnas turi būti išmestas, nes šioje stadijoje galvijų liga negali būti gydoma. Todėl svarbu pradėti gydymą anksti. Su peržaidimu iš žaizdos išteka skaidrus skystis su nedidelėmis kraujo priemaišomis, vadinamas sąnariniu skysčiu.

Diagnostika

Pūlingas ir aseptinis artritas simptomais yra panašūs. Šiuolaikiniai diagnostikos metodai padės tiksliau nustatyti ligą. Bet prieš pradedant analizę ir instrumentinę diagnostiką, gyvūną turi apžiūrėti veterinaras.

Pirmasis iš instrumentinių metodų yra rentgeno spinduliai. Dažnai naudojama artropunktūra, kai analizei paimamas skystis iš sąnario ir siunčiamas analizei į laboratoriją. Jie tiria bakteriologinę sudėtį ir nustato tikslią diagnozę. Taigi galite apibrėžti reumatą, tuberkuliozę, įvairius navikus.

Specialistas gali įvertinti analizės rodiklius. Pavyzdžiui, esant kapsulinei flegomai, gyvūno būklė smarkiai pablogėja; atliekant analizes leukocitų skaičius perkeliamas į kairę. Ramioje būsenoje karvė sulenktą galūnę laiko suspensijoje.

Su paraartikuline flegnoma gyvūnas yra prislėgtas, kol abscesas nebus atidarytas. Karvė dažnai atsigula, kartais visiškai atsisako šerti.

Taip pat vertinama bendra gyvūno, atsisakiusio šerti ligos laikotarpiu, būklė.

Gydymo metodai

Pagrindinis gydymo metodas, kuris pasirodė esąs veiksmingas, yra sudėtingas. Visų pirma svarbu suteikti ramybę sąnariui ir iš pradžių peršalti. Tada - terminis apdorojimas. Jums reikia naudoti kitus gydymo metodus:

 1. Nuplaukite sąnario ertmę novokaino ir antibiotikų tirpalu. Tam viena adata įkišama į dvi priešingas divertikules. Į vieną suleidžiamas vaistinis tirpalas, per kitą - skystis.
 2. Sąnario atidarymas pašalinus nekrozinį audinį, taip pat uždėjus siurbiamąjį tvarslą.
 3. Jei pakenkta kanopos sąnariui, gali būti priimtas sprendimas pašalinti pirštą.
 4. Žiedinė novokaino blokada.
 5. Fizioterapijos procedūros.
 6. Jei žaizda maža, tuomet galite ją gydyti jodu.
 7. Naudojant slėginį tvarslą su tricilinu ir kitais antibiotikais.

Padeda ir Višnevskio tepalas. Boro rūgštis taip pat naudojama galvijų žaizdoms gydyti. Atidarius sąnarį, žaizdos ertmę rekomenduojama gydyti antiseptiniais milteliais.

Prognozė

Galvijų artrito prognozė priklauso nuo terapinių priemonių pradžios. Kuo greičiau savininkas pastebės problemą ir pasikvies specialistą, tuo prognozė bus palankesnė.

Lėtinės ligos eigoje prognozė yra atsargi, nes dažniausiai sunku visiškai išsaugoti pažeistą galvijų galūnę.

Jei liga nepaisoma, gyvūnas turi būti išmestas, neatsižvelgiant į jo veislinę vertę, ir išsiųstas skersti. Todėl taip svarbu ne pradėti ligą, o laiku pradėti gydyti. Priešingu atveju gali išsivystyti komplikacijos, tokios kaip:

 • fistulės;
 • galūnės deformacija ir sutrumpėjimas;
 • ankilozė;
 • artrozė;
 • išnirimas.

Jei galvijų išnirimas yra atviras, jo negalima gydyti.

Esant kapsulinei flegomai, gyvūno prognozė yra abejotina, o esant pūlingam osteoartritui, ji dažnai būna nepalanki.

Ligų prevencija

Bet kurią ligą lengviau išvengti nei išgydyti. Todėl labai svarbu laiku išvengti galvijų artrito. Jei bus laikomasi visų prevencinių priemonių, savininkas galės apsaugoti savo galvijus nuo bet kokių senatvinių ligų ir komplikacijų, įskaitant galvijų artritą.

Pirmiausia būtina stebėti tinkamą karvių ir veršelių mitybą, kad netrūktų vitaminų ir mineralų. Svarbu tinkamai organizuoti gyvulių laikymą žiemą. Jei saulėtų dienų yra nedaug, ultravioletinius spindulius galite aprūpinti tvarte sumontuotomis dirbtinėmis lempomis.

Dėmesio! Vasarą prevencija apima galvijų kiek įmanoma laikymą gryname ore. Esant atvirai saulei, galvijų artrito rizika yra daug mažesnė.

Nepriklausomai nuo to, kur galvijai laikomi: privačiame kieme ar dideliame ūkyje, svarbu laikytis sanitarinių ir higienos normų.

Išvada

Galvijų artritas yra sudėtinga liga, pažeidžianti sąnarius. Jei byla nepaisoma, tai lemia gyvūno praradimą ir jo skerdimą. Galvijų artritas yra pirminio ir antrinio pobūdžio, gali atsirasti kaip savarankiška liga ir kaip komplikacija po traumos. Todėl svarbu atlikti pirmines chirurgines priemones dėl gyvūno galūnių traumos.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba