Eglių aliejus nuo erkių: bičių gydymas ir gydymas

Eglės bičių aliejus pasižymi dezinfekuojančiu, priešuždegiminiu ir stimuliuojančiu poveikiu. Dėl šios priežasties bitynų savininkai vis dažniau atkreipia dėmesį į šį produktą, jį naudoja bičių kolonijoms gydyti ir ligų prevencijai. Jame yra biologiškai aktyvių medžiagų.

Eglės aliejaus naudojimas bitininkystėje

Eglės aliejus yra natūrali priemonė, teigiamai veikianti fizikines-chemines aplinkos savybes ir teigiamai veikianti bičių sveikatą. Jis valo orą, neutralizuodamas priemaišas, taip pat naudojamas kaip antiseptikas. Jis vartojamas tokioms ligoms kaip varozozė ir akarapidozė gydyti, taip pat šerti. Kompozicijai būdingas gaivus spygliuočių aromatas teigiamai veikia bendrą bičių šeimų būklę, o su garais išsiskiriančios vaistinės medžiagos yra gera priemonė užkirsti kelią ligoms.

Sudėtis ir vertė

Eglės auga Tolimuosiuose Rytuose, Kinijoje, Korėjoje, Mongolijoje, kai kuriose Europos šalyse ir Šiaurės Amerikoje. Aliejui gauti naudojamos spygliai ir jauni augalo ūgliai. Jie yra distiliuojami garais.

Efedra gali augti tik esant palankioms aplinkos sąlygoms, todėl iš šios kultūros gaunamų žaliavų kokybė visada išlieka aukšta.

Eglės aliejus yra žalsvas arba gelsvas skystis, turintis ryškų citrinų-mėtų aromatą. Jame yra:

 • bisabolinis;
 • kampenas;
 • fitoncidai;
 • kadinenas;
 • mircenas;
 • limonenas.

Nepaisant įvairių vaistų prieinamumo ir įvairovės šiuolaikinėje rinkoje, eteriniai aliejai, įskaitant eglę, yra labai paklausūs. Taip yra dėl natūralios kilmės ir daugelio naudingų savybių:

 • imunostimuliuojantis;
 • antiseptikas;
 • priešuždegiminis;
 • antivirusinis;
 • skausmo malšintojas;
 • valymas.

Kada eglių aliejus naudojamas bitėms gydyti

Krasnodaro teritorijoje ekspertai atliko tyrimą, kurio tikslas buvo nustatyti, kaip eglių aliejus veikia bičių šeimų vystymąsi, taip pat motinėlių kiaušinių gamybą. Šiuo agentu suvilgytos marlės tamponai buvo dedami ant viršutinių centrinių rėmų strypų. Mes paėmėme 1 ml medžiagos vienoje gatvėje. Procedūra balandžio mėnesį buvo atlikta 4 kartus. Paaiškėjo, kad medžiaga padidina lervų maistinį sužadinimą, jos auga greičiau. Karalienių kiaušinių gamybos lygis padidėja vidutiniškai 20%. Visa tai lemia bičių šeimų augimą, intensyvesnę vasarą ir produktyvumo padidėjimą. Vabzdžiai gamina daugiau medaus.

Taigi eglių aliejaus naudojimas bitėms padeda bitynų savininkams išspręsti kelias problemas vienu metu:

 • pagerinti bičių šeimų produktyvumą;
 • padidinti kiaušialąsčių ir perų kiekį;
 • padidinti bičių atsparumą ligoms;
 • pagerinti našumą.

Mokslininkai nustatė, kad eglių aliejaus poveikis pradeda reikštis po to, kai į jo sudėtį įtraukti biologiškai aktyvūs komponentai pradeda patekti į bitės kvėpavimo sistemą. Siekiant išvengti ligų, šią kompoziciją galima praturtinti viršutiniu padažu.

Komentuok! Parduodant galima rasti sintetinto ir natūralaus eglių aliejaus. Pirmasis skiriasi tuo, kad gamybos metu jis yra gryninamas iš kai kurių komponentų.

Geriau naudoti natūralią kompoziciją. Ją galima atskirti pagal būdingą sodrų kvapą.

Bičių gydymas eglės aliejumi nuo akarapidozės

Acarapidozės užkrėtimas kelia rimtą grėsmę aviliui. Vabzdžiai patys negali susidoroti su šia liga, jiems reikia žmogaus pagalbos. Vienas iš efektyviausių gydymo būdų yra eglių aliejaus gydymas.

Ligos sukėlėjas yra medinė erkė Acarapis, kuri gyvena ir dauginasi bičių kvėpavimo takuose, užteršdama jas nuodingais produktais ir sukeldama kraujosruvas. Tai nuodija kūną, sukelia deguonies trūkumą, krūtinės raumenų paralyžių, o tai turi įtakos sparnų veikimui.

Erkė yra ypač pavojinga šaltu oru, nes infekcija uždaroje avilio erdvėje įvyksta greitai

Acarapidozę galite gydyti eglės aliejumi. Įrankis išsprendžia keletą užduočių:

 • naikina erkes;
 • dezinfekuoja;
 • malšina uždegimą;
 • pagerina bendrą bičių būklę.

Bitininkams svarbu, kad eglių aliejus būtų saugus bitėms ir ne mažiau efektyviai vabzdžiams nei preparatai. Norėdami atlikti gydymą liaudies vaistu nuo eglės, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Lizdas kruopščiai apvyniotas polietilenu.
 2. Apatinėje čiaupo angoje paliekama maža, maždaug 1 cm skylė.
 3. Viršutinė išpjova padengta.
 4. Paimkite marlės tamponą, panardintą į eglės aliejų.
 5. Padėkite jį ant centrinių rėmų, iki viršutinių juostų.
 6. Apdorojimas atliekamas 3 kartus, 5 dienų intervalu.

Eglės aliejus nuo bičių varozozės

Varroatosis yra liga, atsirandanti dėl atskirų asmenų, o paskui ir ištisų šeimų bei bitynų užkrėtimo varozinėmis erkėmis. Šie plokšti rudi vabzdžiai gyvena karalienių, bičių ir dronų kūnuose. Jų maisto šaltinis yra hemolimfa. Rimto užkrėtimo atveju ant negyvų egzempliorių galima pamatyti erkių be didinamųjų įtaisų.

Jei įtariate užsikrėtimą varozoze, prieš pavasario skrydį laboratorinėms sąlygoms atlikti reikia paimti 2–3 bites ir podmore.

Bičių ligos požymiai gali būti:

 • atidėtas vystymasis;
 • silpnos, mažos bitės, kurių sparnai gali būti deformuoti;
 • neišvystytų lėliukių atsiradimas avilyje;
 • rusvų apnašų atsiradimas suaugusiesiems vabzdžiams;
 • neramus bičių šeimų elgesys žiemą.

Eglės aliejus veiksmingas gydant varozę. Jo medienoje, spygliuose ir kūgiuose yra didelis kiekis fitoncidų. Tai yra natūralūs junginiai, turintys anti-akaricidinių savybių. Be to, žinoma, kad fitoncidai atlieka natūralių antibiotikų vaidmenį.

Kaip gydyti bites eglių aliejumi, parodyta vaizdo įraše.

Bičių ir avilių perdirbimo su eglių aliejumi taisyklės

Avilius būtina tinkamai apdoroti. Patyrę bitininkai elgiasi taip:

 1. Procedūra atliekama pavasarį, prieš pirmąjį skrydį. Galite susitelkti ties oro temperatūra, ji turėtų viršyti +15 laipsnių.
 2. Bitės gydomos mažiausiai 2 kartus, kas 8–10 dienų.
 3. Tos pačios procedūros atliekamos ir rudenį. Jų skaičius ir intervalai yra panašūs.
 4. Dar 2-3 procedūros planuojamos vasarą, birželio antroje pusėje. Tuo pat metu oro temperatūra turėtų būti palaikoma nuo +15 iki +30 laipsnių.
 5. Jie dirba vakare po skrydžio bičių grįžimo.
 6. Išimamas vienas ar keli rėmeliai, likę atsargiai išstumiami.
 7. Nupjaukite drono perą.
 8. Ant dugno dedamas popierius, kuris iš anksto sutepamas vazelinu. Jis keičiamas kiekvieną rytą. Popierius surenka parazitus, krentančius nuo bičių kūnų.
 9. Paimkite pergamentą, pabarstykite eglių aliejumi. Jo apimtis priklauso nuo šeimų skaičiaus. Apskaičiuokite 1-2 ml kiekvienai bičių šeimai.
 10. Apverskite jį taip, kad apdorotas sluoksnis atrodytų žemyn.
 11. Jie uždeda pergamentą per laivagalio rėmus, uždengia juos viršuje.
 12. Įėjimai kelioms valandoms uždaryti. Svarbu nepamiršti jas laiku atidaryti.
 13. Impregnuotas lakštas ne iš karto pašalinamas. Jo poveikis tęsiasi dar 3 dienas. Šiuo metu jis dedamas į avilį.

Eglės aliejus yra liaudies gydymo metodas. Bet jam pavyko įrodyti savo efektyvumą.Dideliuose bitininkystės ūkiuose jis buvo naudojamas nuo praėjusio amžiaus 80-ųjų. Metodas pagrįstas senų, patyrusių bitininkų atsiliepimais apie eglių aliejaus naudojimą.

Prevencijos priemonės

Norint išvengti erkių užkrėtimo, būtina tinkamai juos prižiūrėti, taip pat imtis daugybės prevencinių priemonių. Tarp jų:

 • pavasarį ir rudenį avilius gydyti avilių aliejumi, kad padidėtų vabzdžių imunitetas;
 • bitynus statyti kuo toliau nuo nešvarių vandens telkinių ir fermų, kuriose laikomi galvijai;
 • laiku atmesti korius;
 • jei reikia, nedelsdami atlikite analizes;
 • dezinfekuoti avilius ir įrangą;
 • paruošti šeimas žiemai.

Išvada

Eglių aliejus bitėms yra natūrali, patikrinta priemonė, padedanti kovoti su įvairiomis bičių ligomis ir būti gera profilaktika. Jei reikia, jį galima derinti su chemikalais. Svarbus natūralios kompozicijos privalumas yra jo gebėjimas pagerinti vabzdžių atsparumą neigiamiems išorės veiksniams.

Palikti atsiliepimą

Sodas

Gėlės

Statyba